1. Poradnia foniatryczna
  2. Lubuskie

Poradnia foniatryczna

Logo NFZ

"Audiolan" M. i R. Puchała

"Audiolan" M. i R. Puchała na mapie
  • 43 dni Poradnia foniatryczna
brak opinii
+ dodaj opinię
Jana Dekerta 59/b
Gorzów Wielkopolski
Logo NFZ

Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Echo

Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Echo na mapie
  • 65 dni Poradnia foniatryczna
3.0/5
2 opinie
Gwiaździsta 4
Gorzów Wielkopolski
Logo NFZ

Auris Izabela Lange Paweł Lange

Auris Izabela Lange Paweł Lange na mapie
  • 69 dni Poradnia foniatryczna
1.0/5
4 opinie
Wałowa 14c
Świebodzin
Na dzień 18-04-2024 w województwie lubuskim są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia foniatryczna. Średni czas oczekiwania to 60 dni. Najkrócej czeka się 44 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 70 dni.

Poradnia foniatryczna na NFZ w Lubuskim - co musisz wiedzieć?

Poradnia foniatryczna w Lubuskim skupia wiele placówek świadczących usługi w oparciu o NFZ. Do skorzystania z nich upoważnia otrzymane skierowanie od specjalisty rodzinnego lub laryngologa.

Foniatra to lekarz zajmujący się schorzeniami narządu mowy i słuchu. Ich wadliwe działanie powstaje z wrodzonych przemian wewnątrz organizmu, wypadków komunikacyjnych, przypadłości neurologicznych, nowotworowych lub niepoprawności związanych z higieną przewodu słuchowego.

Na potrzeby oceniania problemów chorego w poradni foniatrycznej wykonywane są badania rozpoznawcze. By uprościć pracę specjaliście i uniknąć dyskomfortu należy przed wizytą zadbać o czystość osobistą. Foniatra sumiennie skontroluje gardło, krtań, język, uszy, a także nos. Zatem potrzebne jest przygotowanie się ze strony fizycznej i psychicznej na ingerencję osoby trzeciej w tych właśnie delikatnych miejscach. W przychodni foniatrycznej realizuje się lekkie zabiegi i uzgadnia leczenie terapeutyczne i farmakologiczne. Posyła się także chorego na inne oddziały w zamiarze zrealizowania ważniejszych operacji.

Wśród najliczniejszych przypadłości, jakie dokuczają pacjentom odwiedzającym poradnie foniatryczne z Lubuskiego, są: przewlekła chrypa, zmiany na języku, zanikanie głosu, zakłócenia słuchu, głuchota, zapalenie ucha, uczucie zatkanego ucha, jąkanie i inne problemy z wymową, uciążliwości w połykaniu. Lekarz foniatra opiekuje się zarówno chorymi skarżącymi się na zawroty głowy i trudności w zachowaniu równowagi.