1. Zespół rehabilitacji domowej
  2. Małopolskie

Zespół rehabilitacji domowej, Kraków

Niestety nie odnaleziono żadnych placówek spełniających wybrane warunki.

Najbliższe miasta Kraków ośrodki, w których jest zespół rehabilitacji domowej to:

Polecane artykuły

Na dzień 27-09-2020 w Krakowie jest 0 placówek udzielających na NFZ świadczenia zespół rehabilitacji domowej.

Aby skorzystać z tej metody wsparcia, należy udać się po odpowiednie skierowanie do lekarza specjalisty. Chodzi tu przede wszystkim o reumatologa czy neurologa. Po dostaniu takiego dokumentu odpowiedni zespół rehabilitacji domowej w Krakowie wyznaczy danej osobie rehabilitanta. Należy pamiętać, że okres realizacji takiego skierowania ważny jest 30 dni.

Usługi, które oferuje zespół rehabilitacji domowej z Krakowa, są skierowane do osób przewlekle chorych. Ze względu na poważny stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie stawić się w obiekcie rehabilitacyjnym zarówno samodzielnie, jak i przy wsparciu osób postronnych. W takich sytuacjach przysługuje opcja skorzystania z terapii w warunkach domowych.

Pacjenci nieraz korzystający z tej formy rehabilitacji są ofiarami występowania ogniskowego zapalenia mózgu. Dochodzi ono na skutek udaru, zatoru krwotocznego lub jest następstwem wypadku komunikacyjnego. Uszkodzenia rdzenia kręgowego, choroby przewlekłe, których stopień rozwoju jest niezwykle zaawansowany.

Szczególną pomocą taki zespół rehabilitacji domowej jest dla rodzin zajmujących się bliskimi w stanie mutyzmu akinetycznego. Pacjent nie ma wtedy kontaktu z otoczeniem, a zarazem jego organizm samodzielnie utrzymuje funkcje życiowe. Poza tym okres wegetatywny również predestynuje chorego do odbierania rehabilitacji domowej.