Adres:
Muszkowska 1, Poznań Krzyżowniki-Smochowice
| Podstawowa Opieka Zdrowotna | Numer telefonu | Inne ośrodki | |||
|---|---|---|---|---|---|
|
Lekarz rodzinny (POZ)
Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego "Szlachetne Zdrowie" |
61 849 91 06, 61 847 42 62 |
|
|||
|
Godziny otwarcia:
PN08:00-18:00 WT08:00-18:00 ŚR08:00-18:00 CZ08:00-18:00 PT08:00-18:00 |
|||||
|
Pielęgniarka POZ
Gabinet Pielęgniarki POZ |
61 849 91 06 |
|
|||
|
Godziny otwarcia:
PN08:00-18:00 WT08:00-18:00 ŚR08:00-18:00 CZ08:00-18:00 PT08:00-18:00 |
|||||
| Programy profilaktyczne | Numer telefonu | Inne ośrodki |
|---|---|---|
|
Profilaktyka chorób układu krążenia
Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego "Szlachetne Zdrowie" |
61 849 91 06, 61 847 42 62 | |
|
Profilaktyka gruźlicy
Gabinet Pielęgniarki POZ |
61 849 91 06 | |
Zamiast podstawowej życzliwości i kultury osobistej – które powinny być elementarnym standardem w każdej instytucji ochrony zdrowia – pacjent spotyka się tu z arogancją, chłodem i niekiedy wręcz ostentacyjną opryskliwością. Rejestratorki, które z definicji pełnią rolę pierwszego kontaktu i ambasadorek miejsca, zdają się być całkowicie pozbawione empatii, zrozumienia sytuacji pacjenta i jakiegokolwiek poczucia profesjonalizmu.
Rozmowy prowadzone są w tonie nieprzyjemnym, protekcjonalnym, a pytania pacjentów – nawet te najbardziej podstawowe – często kwitowane są zniecierpliwieniem lub jawnym lekceważeniem. Wydaje się, jakby obecność chorego była dla personelu niepożądaną przeszkodą, a nie głównym powodem istnienia tej placówki. Taka postawa nie tylko uwłacza godności pacjenta, ale również podważa zaufanie do całej instytucji.
W XXI wieku – w dobie rosnącej świadomości pacjenta, standardów obsługi i oczekiwań wobec służby zdrowia – tego rodzaju zachowania są całkowicie nieakceptowalne i kompromitujące. Brakuje tu nie tylko kompetencji interpersonalnych, ale także podstawowego szacunku dla człowieka, który wchodzi do przychodni nie z kaprysu, lecz z potrzeby pomocy i troski o zdrowie.
Z przykrością stwierdzam, że „Szlachetne Zdrowie” to w tym przypadku jedynie pusty slogan, nie mający odzwierciedlenia w praktyce. Pozostaje mieć nadzieję, że kierownictwo przychodni dostrzeże pilną potrzebę zmian – nie tylko w zakresie standardów obsługi, ale także kultury organizacyjnej, która najwyraźniej wymaga głębokiej rewizji.
Miałam też przyjemność wizyt u innych lekarzy tej placówki w zastępstwie dr Miedzinskiego, łącznie z młodymi lekarzami z zewnątrz, i oni również wykazali się niezwykłym profesjonalizmem i pozytywnym podejściem do pacjenta i zainteresowaniem. Mamy szczęście, że tu w Smochowicach mamy taki zespół!
Teraz młoda lekarka,która niewiele wie ,robi problemy z wystawieniem zaświadczenia .Skandal
Wypisuje się...
Może kiedyś Pani nauczy się słuchać co się mówi i z jakim problemem przychodzi
Pokój nr 5