Archiwum artykułów

28-09-2020
Jeśli po osiągnięciu pewnego wieku zwlekasz z wykonaniem cytologii, mammografii czy kolonoskopii, popełniasz duży błąd.
23-09-2020
Trzy dni bez szczotkowania zębów i zaczyna się zapalenie dziąseł – ich krwawienie czy obrzęk. To tylko początek kłopotów. Uwaga! Nawet jeśli myjesz je dwa razy dziennie, możesz mieć ten sam problem. Sęk we właściwej higienie jamy ustnej – wbrew pozorom to nie takie łatwe.
16-09-2020
Elektrostymulatory to urządzenia coraz częściej wykorzystywane podczas rehabilitacji i terapii przeciwbólowych. Nowoczesna technologia sprawia, że elektrostymulator przeciwbólowy można wykorzystywać też w domu. Te do samodzielnego użytku są małymi, poręcznymi urządzeniami. Wiele osób zastanawia się jaki elektrostymulator przeciwbólowy wybrać i na jakie parametry podczas zakupu zwrócić uwagę.
14-09-2020
Jeszcze nie tak dawno głównie wygoda, teraz wręcz konieczność. Teleporady były usługą dostępną już od dłuższego czasu, ale nie były tak popularne, jak w dobie pandemii. Kiedy warto i w czym pomoże nam lekarz online?
03-09-2020
Choć w mieszkańcach Polski zakażenie HIV nie budzi takiego lęku jak na przykład choroba nowotworowa, to nie testują się na obecność wirusa. Niesłusznie – nawet 60 proc. zakażonych może nie być tego świadoma. A liczba wykrytych zakażeń rośnie.
27-08-2020
U większości ludzi przegroda nosowa jest w jakimś stopniu skrzywiona. Najczęściej nie powoduje to żadnych problemów. Ale nie zawsze. Jeśli są problemy z oddychaniem, mamy poczucie zatkania w jednej części nosa, często doświadczamy krwawień z nosa, często przydarza się zapalenie zatok, lepiej udać się do laryngologa. W końcu od jakości tego, jak oddychamy, zależy praca wszystkich układów w naszym organizmie.
24-08-2020
Jedzenie leczy - i to dosłownie. Zmiana nawyków żywieniowych znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory. Zamiast garści tabletek, spacer kilka razy w tygodniu. Zamiast paczki papierosów i butelki wina – pięć porcji warzyw i owoców dziennie. Te proste zalecenie mogą uratować nam życie.
20-08-2020
Chore serce? Zażywanie przepisanych leków to elementarna konieczność, podobnie jak odpowiednia dieta i dawka ruchu. Z suplementów zaś tylko te wskazane przez lekarza.