Archiwum artykułów

19-04-2021
Jakie są rodzaje defibrylatorów AED? Sprawdzamy!
Defibrylatory to urządzenia, z którymi spotykamy się w Polsce coraz częściej. Znajdziemy je nie tylko w szpitalach czy przychodniach, ale i na terenie wielu urzędów gmin czy straży pożarnych. Warto odnotować, że coraz częściej spotykamy się też z nimi w sektorze prywatnym.
16-04-2021
Jak odróżnić katar od zapalenia zatok?
Określenia katar i zapalenie zatok często są zamiennie stosowane ze względu na podobny przebieg, ale stanowią odrębne jednostki chorobowe. Różnicowanie obu stanów jest ważne pod kątem leczenia. Nieżyt nosa zwykle ustępuje w ciągu kilku dni, zatoki natomiast wymagają pomocy lekarskiej.
02-04-2021
Jajka – ile można bezpiecznie zjeść
Jajka to symbol Wielkanocy. Powszechnie wiadomo, że zawierają sporo cholesterolu, jednak nie można powiedzieć, że są to niezdrowe produkty. Ile można ich zjeść, by dodać sobie zdrowia?
10-03-2021
Kiedy udać się do psychiatry, a kiedy do psychologa
Problemy ze snem, niemożność odczuwania radości, poprawianie nastroju za pomocą używek, ataki paniki, nadmierna podejrzliwość, apatia, wybuchy gniewu lub złości, problemy z koncentracją - to jedne z licznych objawów, które powinno skonsultować ze specjalistą: psychiatrą i/lub psychologiem. Specjaliści apelują, by nie zwlekać z udaniem się po pomoc. Kryzys psychiczny może dotknąć każdego.
04-03-2021
Jak sprawdzić możliwość zajścia w ciążę
Kobiety decydują się na pierwszą ciążę coraz później. Po 35. roku życia szanse na macierzyństwo mogą się istotnie zmniejszyć, warto zatem sprawdzić swój potencjał rozrodczy, zwłaszcza wtedy, gdy wiadomo, że matka czy siostra wcześnie miały menopauzę.
23-02-2021
Karmisz piersią - unikaj dosładzanych napojów
Spożywanie przez matkę produktów zawierających syrop glukozowo-fruktozowy powoduje, że w jej mleku może być fruktoza, która u dzieci przyczynia się do rozwoju otyłości.
19-02-2021
Gluten – nie unikaj go, jeśli nie cierpisz na celiakię
Jest coraz więcej dowodów na to, że stosowanie diety bezglutenowej przez zdrowe osoby to nie najlepszy pomysł. Może to być ryzykowne m.in. dla serca.
16-02-2021
Jak wybrać soczewki progresywne?
Osoby, które na co dzień noszą okulary o szkłach progresywnych bez wahania mogą wypróbować działanie nowoczesnych soczewek progresywnych, inaczej nazywanych multifokalnymi. W starej generacji te soczewki były wykonywane z twardszych i mniej elastycznych materiałów, co zniechęcało niektórych użytkowników – soczewki twarde były mniej wygodne i niekoniecznie nadawały się do codziennego użytkowania, również ze względu na ich cenę. Natomiast dzisiejsze soczewki nowej generacji wykonane są z silikonu i hydrożelu, co pozwala cieszyć się komfortem i korzyściami płynącymi z noszenia soczewek każdego dnia. Jak wybrać soczewki progresywne?