Archiwum artykułów

13-10-2021
Zioła a wątroba - czy pomagają na pracę wątroby?
Wątroba to niezwykle istotny organ w ludzkim organizmie, gdyż odpowiada między innymi za detoksykację. Jeżeli więc nie funkcjonuje prawidłowo, jest to niezwykle niebezpieczne dla organizmu. W przypadku problemów z wątrobą wiele osób przyjmuje zioła. Zobacz, czy faktycznie one działają i jeśli tak, jakie zioła warto przyjmować, by poprawić pracę wątroby.
12-10-2021
Nietolerancja laktozy u niemowląt - jak pomóc dziecku?
Nietolerancja laktozy u najmłodszych to dolegliwość, która może być ciężka do zidentyfikowania. Cierpi na nią około 1,5% niemowląt. Jakie są najczęstsze objawy, które mogą wskazywać na ten problem i czy istnieją jakieś metody na pozbycie się bądź złagodzenie objawów? Podpowiadamy!
11-10-2021
Kiedy warto sięgnąć po toniki wzmacniające?
Toniki wzmacniające to leki bądź suplementy diety dostępne w większości aptek. Mogą być one stosowane przez wszystkich, niezależnie od wieku. Zobacz, kiedy warto po nie sięgnąć i dlaczego są dobrym uzupełnieniem codziennej diety. Sprawdź jakie rodzaje dostępne są na rynku i na co zwracać uwagę podczas wyboru.
27-09-2021
Jak świadomy konsument powinien kupować warzywa i owoce
Wybierając owoce i warzywa warto sprawdzać ich oznaczenia - są źródłem informacji np. o warunkach uprawy.
13-09-2021
Profilaktyka 40 Plus - Szczecin
W Szczecinie jest 9 placówek, w których można skorzystać z programu Profilaktyka 40 Plus. Poniżej prezentujemy wykaz punktów, które umożliwiają wzięcie udziału w programie.
08-09-2021
Lampy Bioptron i fototerapia w leczeniu reumatyzmu i depresji sezonowej
Depresja sezonowa (choroba afektywna sezonowa - SAD) jest zaburzeniem nastroju, którego regularnie doświadcza nawet 5-10% społeczeństwa. Zdaniem specjalistów, odpowiedzialne za jej powstanie są warunki panujące w okresie jesienno-zimowym, a konkretnie - brak dostępu do słońca. W leczeniu tej odmiany depresji spektakularne rezultaty osiąga terapia światłem. Fototerapia skuteczna jest również w przypadku reumatyzmu i bólów stawowych różnorodnego pochodzenia. Co kryje się pod terminem "terapii światłem", dlaczego do zabiegów wykorzystywane są szczególnie lampy Bioptron i w jaki sposób możesz zadbać o swoje samopoczucie w domu?
06-09-2021
Profilaktyka 40 Plus - Warszawa
W Warszawie jest 117 placówek, w których można skorzystać z programu Profilaktyka 40 Plus. Poniżej prezentujemy wykaz punktów, które umożliwiają wzięcie udziału w programie.
06-09-2021
Profilaktyka 40 Plus - Sosnowiec
W Sosnowcu jest 36 placówek, w których można skorzystać z programu Profilaktyka 40 Plus. Poniżej prezentujemy wykaz punktów, które umożliwiają wzięcie udziału w programie.