Archiwum artykułów

17-10-2018
Bez powodu złościsz się i płaczesz, masz obrzmiałe, bolące piersi, towarzyszy ci uczucie wzdęcia – być może cierpisz na PMS, czyli syndrom napięcia przedmiesiączkowego. Warto powiedzieć o tym ginekologowi - zaleci leki, które złagodzą skutki schorzenia.
17-10-2018
Przewlekłe, nieleczone choroby przyzębia mogą prowadzić nie tylko do wypadania zębów; zwiększają też ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy oraz powikłań ciąży. Tymczasem choroby te, o różnym nasileniu, stwierdza się u ok. 98 proc. Polaków.
16-10-2018
Wolontariat nie jest lekarstwem na nudę, szansą na znalezienie pracy ani okazją do poznania nowych ludzi. Motywacją wolontariusza pracującego w szpitalu lub hospicjum powinien być cierpiący człowiek i chęć bezinteresownego wspierania go.
16-10-2018
Terapia tlenem hiperbarycznym w specjalistycznych komorach wspiera leczenie wielu ciężkich, zagrażających życiu stanów, takich jak zator gazowy, zatrucie tlenkiem węgla, choroba dekompresyjna. Jest też nieoceniona w przypadku trudno gojących się ran i oparzeń.
15-10-2018
Fibromialgia to utrzymujący się długotrwale rozległy ból, któremu towarzyszy szereg innych dolegliwości, np. zaburzenia snu i nastroju. Przyczyny choroby nie są znane, rozpoznanie trwa długo, a leczenie jest niezwykle trudne. Zwłaszcza, że bólu nie są w stanie uśmierzyć leki, a wykonane podstawowe badania dają prawidłowy wynik.
15-10-2018
Zamawianie i kupowanie przez Internet leków o niewiadomym pochodzeniu, składzie, działaniu, warunkach przechowywania i transportu może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet zagrażać życiu.
12-10-2018
Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG to badania, które są wykorzystywane w diagnozowaniu różnych schorzeń. Warto wiedzieć, na czym polegają i czy trzeba się do nich w sposób szczególny przygotować.
12-10-2018
Szkolny tornister nie powinien ważyć więcej niż 10-15 proc. masy ciała ucznia; powinien mieć równe, szerokie szelki – wynika z zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego ws. plecaków szkolnych. GIS wymienia też inne czynniki wpływające na postawę dziecka.