Archiwum artykułów

22-02-2019
- Ostatnie badania pokazują wręcz niekorzystny wpływ spowodowany wlewami z witaminy C na proces nowotworowy i na stosowane dotychczas leczenie – ostrzega kierownik Katedry i Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. Rodryg Ramlau.
22-02-2019
To MIT! W obiegu medialnym funkcjonuje wiele mitów żywieniowych. Przykładem niezbyt może groźnego, lecz szeroko rozpowszechnionego mitu dietetycznego, jest np. twierdzenie, że surowy pomidor i ogórek tworzą niezdrowe połączenie, którego należy unikać. Jak jest naprawdę?
22-02-2019
Nie tylko trening, ale także prawidłowa dieta i przygotowanie psychiczne decydują o wynikach młodego sportowca. Równie ważne jest ograniczenie do minimum ryzyka zachorowań i urazów. W dbaniu o zdrowie młodych sportowców kluczowa jest rola rodziców.
21-02-2019
Zanieczyszczenie powietrza to problem niemal stale obecny w Polsce, choć poziom i charakter smogu różni się pomiędzy małymi miejscowościami a wielkimi miastami, a znaczenie ma także pora roku.  Najgorszym powietrzem oddychamy zimą, kiedy utrudnione jest rozpraszanie się zanieczyszczeń - dochodzi do inwersji temperatury (przy powierzchni ziemi jest ona niższa niż wyżej, a to blokuje pionowy ruch powietrza), wiatr jest słaby, a w danym regionie panuje wyż atmosferyczny. Dodatkowo, przy mroźnej pogodzie ludzie, chcąc się ogrzać, palą więcej w piecach, co powoduje, że szkodliwych pyłów jest coraz więcej. 
21-02-2019
Takie są główne wnioski wypływające z raportu pt. "Cukier, otyłość – konsekwencje", opracowanego przez Departament Analiz i Strategii Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), który został przedstawiony podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Zdrowia. 
21-02-2019
Dzieci, zwłaszcza te, którym wyżynają się zęby, wkładają do buzi wszystko, co jest w ich zasięgu: własne stópki i piąstki, drobne klocki, pieniądze, guziki, rośliny. Specjaliści przestrzegają, że każde połknięcie przez dziecko czegoś innego niż jedzenie powinno być powodem pilnej wizyty u lekarza.
20-02-2019
Widok malucha siedzącego w piaskownicy i trzymającego w jednej rączce zabawkę, a w drugiej kawałek jabłka jest w polskich parkach i na placach zabaw powszechny. Ale czas by zniknął! Dzieci w piaskownicy karmić nie wolno, bo piasek jest zanieczyszczony jajami pasożytów.
19-02-2019
Dzieci przewlekle chore, które ze względu na stan zdrowia nie mogą chodzić do szkoły, mają prawo do indywidualnego nauczania; mogą też uczyć się w szkole zorganizowanej w zakładzie opieki zdrowotnej. Dziecko nie może być zwolnione z obowiązku szkolnego ani z obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.