Archiwum artykułów

08-08-2019
Po 2-6 tygodniach od zakażenia wirusem HIV u części osób obserwuje się występowanie tzw. ostrej choroby retrowirusowej. Objawy zwykle utrzymują się ok. 14 dni. Później zakażenie przebiega bezobjawowo, jednak są różne wskazania medyczne do wykonania testu na HIV.
06-08-2019
Choć lekarze od lat ostrzegają przed zgubnymi skutkami zdrowotnymi nadmiernego przebywania na słońcu, to trudno znaleźć kogoś, kto nie lubi, gdy jego skóra jest ładnie opalona. Niestety, wakacyjna opalenizna szybko znika. Co zrobić, by zatrzymać ją na dłużej?
02-08-2019
Od lat laserowa korekcja wzroku wzbudza wiele emocji. Jedni są zwolennikami tej metody, a wśród innych budzi ona obawy. Każdy, kto ma wadę wzroku, wie, jak trudno funkcjonować bez okularów lub soczewek. Wiele można by dać za to, by oczy były znów zdrowe, a jednocześnie nie narażać się na to, że wzrok jeszcze się pogorszy.
29-07-2019
Zielone, czerwone, żółto-pomarańczowe, niebieskie, białe - to pięć grup kolorystycznych, na które naukowcy podzielili warzywa i owoce. Każdy z tych kolorów świadczy o innych składnikach odżywczych. Mają one więc różny wpływ na nasze zdrowie.
24-07-2019
Do Polski przychodzi fala upałów. Przebywanie w wysokiej temperaturze może doprowadzić do wyczerpania, a jeśli nie podejmiemy środków zaradczych na tym etapie - do udaru cieplnego. Warto wiedzieć, jak można pomóc, a co może zaszkodzić osobie, która doświadczyła osłabienia lub udaru cieplnego.
22-07-2019
Golf pomaga ochronić się przed zawałem i udarem, zachować lepszą równowagę i siłę na starość oraz poprawić kondycję psychiczną. Gra wymusza umiarkowanie intensywny aerobowy ruch, zapewnia kontakt z przyrodą i jest doskonałą okazją do spotkań z innymi ludźmi. Jak widać – jest to zalecana aktywność nie tylko fizyczna.
18-07-2019
Palenie szkodzi nie tylko płucom. Związki w dymie tytoniowym wpływają też na skórę i nie jest to wpływ korzystny. Nie chodzi tylko o to, że palacze szybciej się starzeją. Dowiedz się, co i jak w tytoniowym dymku wpływa na urodę. 
15-07-2019
Co 37 sekund ktoś na świecie umiera z powodu zakrzepicy żylnej - wyjątkowo groźnej, ale wciąż mało znanej choroby. W Unii Europejskiej uśmierca ona dwa razy więcej ludzi aniżeli AIDS, rak piersi i rak prostaty oraz wypadki komunikacyjne razem wzięte.