Archiwum artykułów

10-05-2022
Opiekun osób starszych - zawód możliwości! Poznaj cechy dobrego opiekuna.
Posiadanie odpowiednich cech charakteru jest kluczowe w kontekście sprawowania opieki. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ cechy te sprawiają, że osoba zajmująca się na co dzień podopiecznym w wieku zaawansowanym ma predyspozycje do tego zajęcia. Założyć więc można, że realizowała będzie we właściwy sposób zadania, które stawia przed nią sytuacja związana z wyjazdem na zlecenie na teren Niemiec.
26-04-2022
Leczenie przerostu prostaty - Echolaser
Przerost prostaty (z ang. benign prostatic hyperplasia), przyczynia się do wielu nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu moczowego – jednym z najbardziej dokuczliwych i wstydliwych jest problem nietrzymania moczu przez mężczyznę. Jakie są przyczyny przerostu prostaty i jakie efekty daje terapia lecznicza Echolaserem?
21-04-2022
Cichy złodziej kości - jak zapobiegać osteoporozie
Jak myślisz, że osteoporoza to choroba starszych pań, to jesteś w błędzie. Braki wapnia i ubytek tkanki kostnej mogą zagrażać każdemu. Gorzko doświadczyła tego m.in. aktorka Gwyneth Paltrow.
15-04-2022
Dlaczego warto uważać na promieniowanie UV?
Przebywanie na słońcu może przynieść wiele korzyści. Powszechnie wiadomo, że stymuluje ono organizm do produkcji witaminy D, a to tylko jedna z wielu korzyści. Niestety promieniowanie UV emitowane przez słońce jest wyjątkowo niebezpieczne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wpływa na Twoje zdrowie.
15-04-2022
Przyczyny ciążowych mdłości
Wymioty w czasie ciąży u kobiet występują dość często. Są jednymi z pierwszych jej objawów. Dotyczą większości kobiet. Badania statystyczne pokazują, że może dotyczyć od 50 do nawet 90% ciężarnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się co jest ich przyczyną oraz jak długo trwają.
15-04-2022
Jajko daje prezenty dla zdrowia
Jajka to prawdziwy skarb natury: zawierają niemal wszystkie kluczowe dla człowieka witaminy i mikroelementy oraz wysokiej jakości białko, tak potrzebne do budowy naszego ciała.
14-04-2022
Beta-karoten - jakie ma właściwości?
Beta-karoten jest znany ze swojego pozytywnego wpływu na skórę. Skutecznie wzmacnia i utrwala opaleniznę. Lista korzyści, jakie niesie dla ludzkiego organizmu, jest jednak znacznie dłuższa. Przeczytaj artykuł i poznaj dobroczynne właściwości beta-karotenu oraz jego zastosowanie.
13-04-2022
Czym są samoopalacze i jaka jest ich zasada działania?
Piękna opalenizna to marzenie wielu kobiet. Można ją zdobyć poprzez regularną kąpiel słoneczną lub wizyty w solarium. Niestety te rozwiązania nie są idealne ze względu na szkodliwe działanie promieni UV. Alternatywą są samoopalacze. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym są te produkty i jak działają.