Archiwum artykułów

19-04-2019
Tradycyjnie, w czasie Wielkanocy, na polskich stołach lądują przeróżne smakołyki – od wędlin i pasztetów począwszy, a na babach i mazurkach skończywszy. Dowiedz się, co o wielkanocnych potrawach sądzą specjaliści ds. żywienia.
19-04-2019
678 przypadków odry, jakie zarejestrowano w Polsce od 1 stycznia do 15 kwietnia tego roku w kraju zamieszkanym przez około 38 mln osób wydaje się liczbą niewielką. Jednak eksperci biją na alarm. Dowiedz się, dlaczego.
19-04-2019
Przebywanie i praca w ogrodzie poprawiają kondycję, obniżają stres, podnoszą poczucie własnej wartości. Np. sadzenie i przycinanie krzewów, pielenie grządek rehabilituje i usprawnia dłonie – przekonują naukowcy.
18-04-2019
To FAKT! Wspomniane wyżej złe nawyki żywieniowe dają się powiązać z gorszymi rokowaniami po przebytym zawale. Do takich wniosków prowadzą wyniki badań opublikowane na łamach "The European Journal of Preventive Cardiology".
17-04-2019
To MIT! W dawnych czasach, kiedy nie było jeszcze leków na hemofilię, rzeczywiście zwykłe skaleczenie mogło doprowadzić do wykrwawienia się człowieka na śmierć. Jednak obecnie, dzięki skutecznej profilaktyce, chorzy na hemofilię nie muszą się już obawiać, nie tylko zwykłych skaleczeń, lecz również inwazyjnych zabiegów medycznych.
16-04-2019
Psychoza (epizod psychotyczny) to jeden z objawów schizofrenii. Może jednak występować w innych zaburzeniach psychicznych. Niezależnie od tego, z jakiego powodu człowiek ją przeżywa, jest to dla niego doświadczenie niesłychanie trudne.
15-04-2019
Kardiolodzy często mówią o literze U, obrazując korzyści i straty z uprawiania i nieuprawiania sportu. Na jednym ramieniu litery jest brak sportu – bardzo źle dla zdrowia, na  przeciwstawnym – maksymalnie dużo sportu – także bardzo źle dla zdrowia. Najlepszy jest środek – umiarkowana i regularna aktywność fizyczna.
11-04-2019
Blisko 1/3 nastolatków może mieć problem z uzależnieniem od sieci – wynika z kolejnego badania przeprowadzonego przez NASK na temat korzystania z internetu przez polskie nastolatki. Problem wydaje się być większy w grupie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów niż w grupie młodzieży szkół średnich.