Archiwum artykułów

03-12-2021
Zapalenie ucha - jak pomóc dziecku?
Zapalenie ucha bywa bolesne i trudne do wyleczenia. Warto wiedzieć, że w zależności od tego, która część ucha jest zmieniona chorobowo, dobiera się różne metody leczenia. Co może je spowodować? Jak skutecznie leczyć tego rodzaju dolegliwość?
03-12-2021
Jakie inhalacje stosować na kaszel i przeziębienie?
Są tradycyjne sposoby leczenia objawów przeziębienia, które nie tracą na popularności mimo dostępności środków farmakologicznych. Należą do nich inhalacje, powszechnie cenione za swoją skuteczność. Jak przeprowadzać inhalacje, z czego wynika ich skuteczność i jak dobrać dodatki, aby złagodzić określone objawy? Sprawdź.
02-12-2021
Czy roztwór z soli fizjologicznej pomaga na katar?
Sól fizjologiczną wykorzystuje się w tradycyjnym leczeniu na różne sposoby. Czy jej stosowanie to dobra metoda na katar? Jak zaaplikować roztwór z soli fizjologicznej, aby zmaksymalizować jego dobroczynne działanie? Przygotowaliśmy wskazówki, które mogą w tym pomóc.
01-12-2021
Transport medyczny na NFZ
Każdej osobie ubezpieczonej w NFZ przysługuje w określonych sytuacjach bezpłatny lub częściowo finansowany transport sanitarny. Warto wiedzieć czym taki transport różni się od pogotowia ratunkowego oraz w jakich okolicznościach można z niego skorzystać. Z tego tekstu dowiecie się co to jest transport medyczny i jakie są jego rodzaje; kto zleca transport medyczny; w jakich przypadkach jest on darmowy, a kiedy trzeba do niego dopłacić; udzielimy wam też kilku porad dotyczących transportu sanitarnego.
30-11-2021
Kupuj maskę antysmogową z rozwagą
Z jakością dostępnych na rynku masek antysmogowych jest słabo. Jest to wniosek UOKIK-u z kontroli. Urząd przebadał w laboratorium 15 modeli masek i niemal połowa nie przeszła testów pomyślnie. Sprawdź, co możesz sprawdzić przed zakupem, by uchronić się przed bublem.
15-11-2021
Nie bądź botem. Włącz myślenie!
Stwierdzenie, że Internet, a w szczególności media społecznościowe, zrewolucjonizowały dostęp do informacji jest banałem. A jednak dopiero stosunkowo niedawno rozpoczęła się debata nad negatywnymi konsekwencjami tej rewolucji. Akcja stowarzyszenia Demagog "Nie bądź botem. Włącz myślenie!" jest owocem tej debaty.
09-11-2021
Zamawianie w aptekach internetowych - czy to bezpieczne?
Czy zamawianie w aptekach internetowych to bezpieczny sposób na kupowanie leków, suplementów i innych potrzebnych produktów? Popyt na usługi farmaceutyczne w Polsce jest spory i nieustannie rośnie. Dlatego też sporo aptek stacjonarnych oferuje również możliwość zakupu swoich produktów przez Internet. Jakie są zalety takiego rozwiązania? O czym warto wiedzieć? Kwestie te zostaną przedstawione w niniejszym artykule.
04-11-2021
Rodzaje inhalatorów - co musisz o nich wiedzieć?
Inhalacja i nebulizacja to jedne ze skuteczniejszych sposobów na dozowanie leków i soli fizjologicznej do górnych i dolnych dróg oddechowych. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów stosuje się odmienne typy inhalatorów. Jakie są ich rodzaje i czym różnią się od siebie?