Archiwum artykułów

17-11-2022
Problemy ze snem - przyczyny, diagnoza i leczenie
Czym są zaburzenia snu? Przyczyny problemów ze snem. Diagnoza i leczenie zaburzeń snu. Higiena snu. Sprawdź!
07-11-2022
Oczy przed ekranem – jak im ulżyć
Wysokoenergetyczne niebieskie światło, zbyt rzadkie mruganie, długotrwałe skupianie wzroku na szczegółach w małych odległościach - to czynniki, które towarzyszą korzystaniu z ekranów i mogą prowadzić do kłopotów ze wzrokiem. Istnieją na szczęście sposoby, dzięki którym można sobie pomóc.
25-10-2022
Sposoby na zaburzenia erekcji
Zaniżone poczucie własnej męskości, poczucie wstydu, zaburzone relacje w związku, a nawet stany depresyjne – choć często wynikają z nieuzasadnionych i szkodliwych stereotypów, skutki zaburzeń erekcji bywają różne i poważne. Warto jednak mieć świadomość tego, że w wielu przypadkach z impotencją można skutecznie walczyć. Oto sprawdzone sposoby na problemy ze wzwodem.
24-10-2022
Mleko karmiącej roczne dziecko - wciąż dobry pokarm?
Mleko matki, która karmi swoje dziecko piersią dłużej niż 6 miesięcy to już sama woda - to tylko jeden z wciąż rozpowszechnianych i szkodliwych mitów na temat laktacji.
08-09-2022
Grypa i szczepienia przeciwko grypie: fakty i mity
Grypa to niegroźna choroba? Szczepienia przeciwko grypie przed nią nie chronią? Na grypę choruje się tylko raz w życiu? Ile trwa grypa? Warto znać fakty i mity o tej chorobie.
19-08-2022
Pomysły na prezent medyczny
Wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby powinien być podarowany od serca i z myślą o niej. Oba te warunki spełni podarunek z kategorii zdrowie. Jeśli zatem nie wiesz, co mogłoby się spodobać wybranej osobie lub wychodzisz z założenia, że wszystko już ma i niczego jej nie brakuje, postaw na praktyczny elektroniczny gadżet medyczny. Dając taki prezent, można pokazać, że zależy nam na zdrowiu obdarowanej osoby, a więc jest dla nas bardzo ważna. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to prezent z przesłaniem.
02-08-2022
Jakie znaczenie dla zdrowia ma sen?
Dla większości z nas sen jest czynnością naturalną, do której nie przykładamy większej wagi. Tymczasem odgrywa on ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Czym grozi chroniczne niedosypianie?
13-07-2022
Kiedy lekarz ma obowiązek wystawić zwolnienie lekarskie online?
Lekarze w Polsce są zobowiązani do tego, aby w miarę swoich możliwości pomagać wszystkim pacjentom tak, aby ich stan zdrowia uległ poprawie. W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze są wizyty online, czyli tzw. teleporady u specjalistów. To przede wszystkim wygodna forma konsultacji lekarskiej, która umożliwia zdobycie np. zwolnienia lekarskiego L4 przez internet.
13-06-2022
Depilacja laserowa twarzy - dlaczego jest lepsza niż inne metody?
Owłosienie na twarzy może przybierać różną intensywność. U jednych będzie to delikatny meszek, u innych grube i kłujące włoski. Chociaż nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że pewna ilość włosków na twarzy to zjawisko normalne (nawet u kobiet), nie ma też nic złego w chęci ich usunięcia. Jeśli masz problem z nadmiernym owłosieniem nad wargą, na linii żuchwy czy na brodzie, rozważ depilację laserową twarzy.
10-05-2022
Opiekun osób starszych - zawód możliwości! Poznaj cechy dobrego opiekuna.
Posiadanie odpowiednich cech charakteru jest kluczowe w kontekście sprawowania opieki. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ cechy te sprawiają, że osoba zajmująca się na co dzień podopiecznym w wieku zaawansowanym ma predyspozycje do tego zajęcia. Założyć więc można, że realizowała będzie we właściwy sposób zadania, które stawia przed nią sytuacja związana z wyjazdem na zlecenie na teren Niemiec.
26-04-2022
Leczenie przerostu prostaty - Echolaser
Przerost prostaty (z ang. benign prostatic hyperplasia), przyczynia się do wielu nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu moczowego – jednym z najbardziej dokuczliwych i wstydliwych jest problem nietrzymania moczu przez mężczyznę. Jakie są przyczyny przerostu prostaty i jakie efekty daje terapia lecznicza Echolaserem?
21-04-2022
Cichy złodziej kości - jak zapobiegać osteoporozie
Jak myślisz, że osteoporoza to choroba starszych pań, to jesteś w błędzie. Braki wapnia i ubytek tkanki kostnej mogą zagrażać każdemu. Gorzko doświadczyła tego m.in. aktorka Gwyneth Paltrow.