Archiwum artykułów

02-08-2022
Jakie znaczenie dla zdrowia ma sen?
Dla większości z nas sen jest czynnością naturalną, do której nie przykładamy większej wagi. Tymczasem odgrywa on ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Czym grozi chroniczne niedosypianie?
13-07-2022
Kiedy lekarz ma obowiązek wystawić zwolnienie lekarskie online?
Lekarze w Polsce są zobowiązani do tego, aby w miarę swoich możliwości pomagać wszystkim pacjentom tak, aby ich stan zdrowia uległ poprawie. W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze są wizyty online, czyli tzw. teleporady u specjalistów. To przede wszystkim wygodna forma konsultacji lekarskiej, która umożliwia zdobycie np. zwolnienia lekarskiego L4 przez internet.
13-06-2022
Depilacja laserowa twarzy - dlaczego jest lepsza niż inne metody?
Owłosienie na twarzy może przybierać różną intensywność. U jednych będzie to delikatny meszek, u innych grube i kłujące włoski. Chociaż nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że pewna ilość włosków na twarzy to zjawisko normalne (nawet u kobiet), nie ma też nic złego w chęci ich usunięcia. Jeśli masz problem z nadmiernym owłosieniem nad wargą, na linii żuchwy czy na brodzie, rozważ depilację laserową twarzy.
10-05-2022
Opiekun osób starszych - zawód możliwości! Poznaj cechy dobrego opiekuna.
Posiadanie odpowiednich cech charakteru jest kluczowe w kontekście sprawowania opieki. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ cechy te sprawiają, że osoba zajmująca się na co dzień podopiecznym w wieku zaawansowanym ma predyspozycje do tego zajęcia. Założyć więc można, że realizowała będzie we właściwy sposób zadania, które stawia przed nią sytuacja związana z wyjazdem na zlecenie na teren Niemiec.
26-04-2022
Leczenie przerostu prostaty - Echolaser
Przerost prostaty (z ang. benign prostatic hyperplasia), przyczynia się do wielu nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu moczowego – jednym z najbardziej dokuczliwych i wstydliwych jest problem nietrzymania moczu przez mężczyznę. Jakie są przyczyny przerostu prostaty i jakie efekty daje terapia lecznicza Echolaserem?
21-04-2022
Cichy złodziej kości - jak zapobiegać osteoporozie
Jak myślisz, że osteoporoza to choroba starszych pań, to jesteś w błędzie. Braki wapnia i ubytek tkanki kostnej mogą zagrażać każdemu. Gorzko doświadczyła tego m.in. aktorka Gwyneth Paltrow.
15-04-2022
Dlaczego warto uważać na promieniowanie UV?
Przebywanie na słońcu może przynieść wiele korzyści. Powszechnie wiadomo, że stymuluje ono organizm do produkcji witaminy D, a to tylko jedna z wielu korzyści. Niestety promieniowanie UV emitowane przez słońce jest wyjątkowo niebezpieczne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wpływa na Twoje zdrowie.
15-04-2022
Przyczyny ciążowych mdłości
Wymioty w czasie ciąży u kobiet występują dość często. Są jednymi z pierwszych jej objawów. Dotyczą większości kobiet. Badania statystyczne pokazują, że może dotyczyć od 50 do nawet 90% ciężarnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się co jest ich przyczyną oraz jak długo trwają.