Archiwum artykułów

22-02-2020
Nawet niegroźne z pozoru ugryzienie czy zadrapanie przez zwierzaka, zwłaszcza dzikiego czy bezpańskiego, może się skończyć poważnymi kłopotami. Dlatego nie jest rozsądne zaczepianie "miłych kotków" czy "uroczych piesków", bo z medycznego punktu widzenia każde takie zwierzę może być chore na wściekliznę.
17-02-2020
Tradycyjny pączek powinien być usmażony na smalcu na złoto i wypełniony słodkim nadzieniem. Taka przyjemność to jednak około 300 kalorii, czyli całkiem sporo. Tyle samo energii dostarczy nam sześć brzoskwiń, 800 gramów fasolki szparagowej, czy ważący około 300 gramów kotlet z piersi indyka bez skóry.
14-02-2020
Problemy z cerą ma duża część społeczeństwa. Nasza skóra jest bardzo delikatna i każdy rodzaj cery wymaga szczególnego traktowania. Odpowiednia pielęgnacja i stosowanie specjalnych produktów, poprawia kondycję skóry, zapobiega pojawianiu się zmian i chroni przed wpływem negatywnych czynników zewnętrznych, które potęgują problem. Jak radzić sobie z łojotokowym zapaleniem skóry twarzy? Jak z nim walczyć? Jakie stosować kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry?
14-02-2020
Dieta pudełkowa to coraz chętniej stosowana usługa. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi żyje w biegu, pracuje do późnych godzin i nie ma czasu na przygotowywanie posiłków. Naprzeciw im wychodzi catering dietetyczny, który oferuje zdrowe, dobrze zbilansowane posiłki na cały dzień. Firmy oferujące tego rodzaju usługi pojawiają się w każdym mieście, zapotrzebowanie na usługi szybko rośnie. Nazwa dieta pudełkowa wzięła się stąd, że posiłki przywożone są w wygodnych pudełkach, pod wskazany adres. Może to być dom, ale również miejsce pracy czy uczelnia.
13-02-2020
Najbardziej znanym, prawie codziennie pokazywanym przez media symbolem "zarazy", wywołanej przez nowego koronawirusa z Wuhan, są maseczki ochronne na twarzach ludzi chcących uniknąć zakażenia. Czy ich noszenie w tym celu ogóle ma sens? 
13-02-2020
Podczas wyboru kosmetyków każdy świadomy konsument zwraca uwagę na wiele różnych czynników. Sprawdzamy skład danego produktu, to czy posiada on w składzie konserwanty oraz inne chemiczne ulepszacze, czy jest naturalny bądź syntetyczny. Zwracamy również uwagę na stosunek ceny do jakości oraz coraz częściej w ostatnim czasie interesujemy się tym, czy kosmetyk jest wegański. Czym właściwie wyróżniają się takie kosmetyki?
09-02-2020
Łatwo można zniszczyć cenne bakterie, jakie żyją w naszym organizmie, a wtedy źle się z nami dzieje. I nie chodzi tylko o biegunki. Brak pożytecznych mikrobów w jelicie może stymulować m.in. rozwój depresji.
07-02-2020
Odpowiednie przeciwciała mogą ochronić mózg przed szkodliwym białkiem - VCAM1, które z wiekiem pojawia się we krwi. Na razie jednak udowodniły to badania na zwierzętach, zatem odkrycie należy przyjąć z ostrożnym optymizmem.