Archiwum artykułów

19-02-2024
Jedna mutacja może wywołać stwardnienie guzowate, rzadką chorobę nowotworową o wielu twarzach. Jej przebieg, czasami bardzo ciężki, zależy od rodzaju mutacji.
29-01-2024
Włókniaki są zmianami na skórze, które choć niegroźne, to mogą dać w kość ich właścicielowi. Te odstające mogą się nadrywać, co szczególnie uciążliwe jest na szyi, gdzie nosimy szaliki, oraz w okolicach piersi, gdzie zakładami stanik. Dlatego nikogo nie dziwi, że preparat na usuwanie włókniaków jest rozchwytywany w aptece. Co to są włókniaki, skąd się biorą i jak się ich pozbyć?
25-01-2024
W dzisiejszych czasach, kiedy tak dużo czasu spędzamy przed ekranami komputerów, smartfonów i innych urządzeń mobilnych problem zmęczonych oczu dotyka coraz więcej osób. Zmęczenie oczu może objawiać się pieczeniem, zaczerwienieniem, suchością czy nawet bólem. Dlatego też ważne jest, aby znaleźć skuteczne metody na złagodzenie tych objawów.
23-01-2024
Stres w pracy oznacza często problemy ze snem. U osób z nadciśnieniem taka kombinacja może trzykrotnie zwiększać ryzyko śmierci z powodu chorób serca.
23-01-2024
Ból pleców to powszechnie występująca dolegliwość, która znacznie obniża komfort codziennego życia. Utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych i domowych. Kręgosłup nie tylko odpowiada za zachowanie prawidłowej postawy ciała, ale także chroni rdzeń kręgowy. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie są najczęstsze przyczyny dolegliwości bólowych oraz jak zadbać o zdrowie kręgosłupa.
08-01-2024
Polska podjęła znaczący krok w kierunku rozszerzenia możliwości leczenia niepłodności. Wprowadzenie państwowego programu finansowania metody zapłodnienia in vitro stanowi przełom w dziedzinie medycyny rozrodu i społecznej opieki zdrowotnej. Sprawdź na czym będzie polegał program leczenia in vitro i na czym polega ta metoda leczenia niepłodności.
02-01-2024
Dla wielu z nas zima to wyjazdy w góry i zimowe sporty. Niestety, to właśnie wtedy dochodzić może do wielu wypadków, a konsekwencje to niestety ból, ograniczona sprawność i konieczność rehabilitacji. Jakie kontuzje zdarzają się zimą najczęściej i jak wygląda ich leczenie? Sprawdźmy.
27-12-2023
Sporty zimowe są bardzo obciążające dla organizmu; aby cieszyć się nimi, nie narażając się na kontuzje, trzeba się odpowiednio przygotować. Trening wydolnościowy, rozciąganie, odpowiednia waga - o to m.in. powinniśmy zadbać przed wyjazdem na narty.
12-12-2023
Alkohol to popularna używka, z której wiele osób korzysta, aby się odprężyć i na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jednak nadmierne spożywanie alkoholu może szybko doprowadzić do uzależnienia, a wówczas odstawienie alkoholu może spowodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Jak bezpiecznie przeprowadzić detoks alkoholowy?
05-12-2023
Wbrew stereotypom, osoby z problemami zdrowia psychicznego nie są bardziej niebezpieczne, niewiarygodne czy niegodne zaufania niż ludzie bez diagnozy psychiatrycznej. Na ich stygmatyzacji tracimy wszyscy, także osoby zdrowe.
28-11-2023
Ból kości to jeden z objawów, który może towarzyszyć różnym schorzeniom i stawom. W zależności od jego źródła i nasilenia może być bardziej lub mniej dokuczliwy. Warto zapoznać się z możliwymi przyczynami tej dolegliwości oraz strategiami jej łagodzenia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj poniższy artykuł.
27-11-2023
Ruch to zdrowie. To powiedzenie ma szczególnie duże znaczenie w kontekście profilaktyki chorób serca. Schorzenia kardiologiczne są najczęstszą przyczyną śmierci na świecie – każdego roku umiera na nie ma świecie ok. 18 mln osób. Tymczasem jednym z czynników, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowia serca, jest aktywność fizyczna. Dlaczego jest taka ważna i jak ćwiczyć, żeby o siebie zadbać? Wyjaśniamy.