Archiwum artykułów

20-09-2019
Niewielkie cząstki zanieczyszczeń powietrza wnikają w głąb organizmu, a nerki odpowiadają za jego oczyszczanie. Jak się okazuje, tego typu toksyny mogą zwiększyć ryzyko poważnych kłopotów - przewlekłej choroby nerek, a nawet ich schyłkowej niewydolności.
18-09-2019
W kwietniu tego roku zlikwidowano limity na wykonywanie tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz na zabiegi usuwania zaćmy. Celem działań resortu zdrowia miało być zlikwidowanie kolejek na te świadczenia. Wprowadzenie reformy poskutkowało zwiększeniem dostępności wymienionych usług medycznych w większości województw.
18-09-2019
13-09-2019
Choć na koniec wakacji wielu narzeka, nie warto tego robić. Naukowe badania wskazują, że pracy człowiek potrzebuje nie tylko do zapewnienia sobie dochodów czy satysfakcji, ale także dla lepszego zdrowia. Pod warunkiem, że to praca odpowiednia.
11-09-2019
Silny ból w klatce piersiowej - za mostkiem - nie zawsze oznacza zawał. Podobnie boli równie niebezpieczna dławica piersiowa. I choć w dławicy ból znika maksymalnie po 10 minutach wraz ustaniem wysiłku czy stresu, które go prowokują, trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. Można poprawić sobie jakość życia, a niektórzy ratują dzięki diagnozie życie.
11-09-2019
Łuszczyca jest jedną z najbardziej dotkliwych i powszechnych chorób skóry. Osoby, które walczą z łuszczycą, nigdy całkowicie się jej nie pozbędą. Nawet kiedy na ich skórze objawów żadnych nie ma, to nigdy nie mogą mieć pewności, że nie pojawią się na niej oznaki choroby w przyszłości.
02-09-2019
Wakacje minęły, zaczyna się szkoła. Dla niektórych to powrót do starych znajomych, dla innych zmiana otoczenia i nowe wyzwania. Zobacz o czym trzeba pamiętać wysyłając małego człowieka do szkoły i jak sprawić, by nie kojarzyła mu się źle.
30-08-2019
TAK - osoby cierpiące na to schorzenie odczuwają niepokój ruchowy i nieprzyjemne doznania czuciowe przed zaśnięciem, a w czasie snu dodatkowo dochodzi u nich do okresowych ruchów nóg - "kopania przez sen". U większości chorych prowadzi to do przewlekłych zaburzeń snu, a w efekcie do uczucia ciągłego zmęczenia i wyczerpania.