Archiwum artykułów

18-08-2020
Wielogodzinne, codzienne siedzenie zwiększa ryzyko różnych chorób i podnosi ogólne ryzyko przedwczesnego zgonu. W zminimalizowaniu tego problemu pomagają częste przerwy w pracy i odpowiednio duża dawka ruchu. Ale pomóc może nawet wiercenie się na krześle.
14-08-2020
Leczenie choroby alkoholowej nie jest niestety łatwe. Wymaga cierpliwości i zaangażowania zarówno od uzależnionego jak i od osób, które są członkami jego rodziny. Na uwagę zasługuje z całą pewnością fakt, że najlepsze korzyści przynosi terapia w ośrodku zamkniętym. Możemy skorzystać z usług ośrodka prywatnego, ale z powodzeniem możemy zdecydować się również na odwyk w ramach NFZ.
11-08-2020
Myślisz, że jak masz 25 czy 35 lat nie grozi ci udar mózgu? Jesteś w błędzie. Co roku 80 tys. osób w Polsce ma udar. Ok. 5 proc. z nich jest w młodym wieku. Zobacz, kto jest w grupie ryzyka.
06-08-2020
Na podstawie objawów rozróżnienie grypy COVID-19 jest niezwykle trudne. Ich przebieg jest bardzo podobny, a tylko pojedyncze symptomy mogą wskazywać na jedną z chorób. Stąd właściwa diagnostyka jest konieczna, aby wiedzieć, czy jest się zakażonym wirusem grypy czy też koronawirusem SARS-CoV-2.
04-08-2020
Po ukończeniu 51. roku życia aż o jedną piątą zwiększa się u kobiet zapotrzebowanie na wapń. Tymczasem prawdopodobnie tylko niespełna 12 proc. Polek w każdym wieku zjada wystarczająco dużo wapnia. Czas na zmianę codziennej diety - dzięki regularnemu jedzeniu produktów bogatych w wapń można uniknąć jego niedoborów, a tym samym zmniejszyć ryzyko wielu problemów zdrowotnych, m.in. osteoporozy.
29-07-2020
Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ finansuje ze środków publicznych leczenie ponad 2 milionów ubezpieczonych zamieszkujących Pomorze. Jego główna siedziba znajduje się w Gdańsku. Poniżej publikujemy dane kontaktowe i podstawowe informacje o strukturze POW NFZ.
28-07-2020
Zespół otępienny rozwija się powoli i zaczyna od subtelnych sygnałów. To na tym etapie pomoc psychologiczna będzie najbardziej efektywna i będzie procentować na lata. Jeśli sygnały świadczyć będą po prostu o przemęczeniu, tego rodzaju konsultacja nie zaszkodzi. Jeśli to objawy rozwijającej się choroby neurodegeneracyjnej, specjalistycznej pomocy na tym etapie nie sposób przecenić.
27-07-2020
Czy na pewno dobrze słyszysz? Wiele osób jest przekonanych, że nie ma poważniejszych problemów ze słuchem, a kłopoty ze zrozumieniem, co mówią inni, tłumaczą tym, że ich rozmówcy mówią zbyt cicho lub niewyraźnie. Na ogół jednak tak nie jest.