Archiwum artykułów

04-03-2021
Jak sprawdzić możliwość zajścia w ciążę
Kobiety decydują się na pierwszą ciążę coraz później. Po 35. roku życia szanse na macierzyństwo mogą się istotnie zmniejszyć, warto zatem sprawdzić swój potencjał rozrodczy, zwłaszcza wtedy, gdy wiadomo, że matka czy siostra wcześnie miały menopauzę.
23-02-2021
Karmisz piersią - unikaj dosładzanych napojów
Spożywanie przez matkę produktów zawierających syrop glukozowo-fruktozowy powoduje, że w jej mleku może być fruktoza, która u dzieci przyczynia się do rozwoju otyłości.
19-02-2021
Gluten – nie unikaj go, jeśli nie cierpisz na celiakię
Jest coraz więcej dowodów na to, że stosowanie diety bezglutenowej przez zdrowe osoby to nie najlepszy pomysł. Może to być ryzykowne m.in. dla serca.
16-02-2021
Jak wybrać soczewki progresywne?
Osoby, które na co dzień noszą okulary o szkłach progresywnych bez wahania mogą wypróbować działanie nowoczesnych soczewek progresywnych, inaczej nazywanych multifokalnymi. W starej generacji te soczewki były wykonywane z twardszych i mniej elastycznych materiałów, co zniechęcało niektórych użytkowników – soczewki twarde były mniej wygodne i niekoniecznie nadawały się do codziennego użytkowania, również ze względu na ich cenę. Natomiast dzisiejsze soczewki nowej generacji wykonane są z silikonu i hydrożelu, co pozwala cieszyć się komfortem i korzyściami płynącymi z noszenia soczewek każdego dnia. Jak wybrać soczewki progresywne?
15-02-2021
O co chodzi w skali NYHA
W dokumentacji medycznej czasem pacjent natrafia na zagadkowy wpis typu: "II NYHA". Określa on zaawansowanie objawów niewydolności serca, które z kolei mogą wskazywać na postęp choroby i warunkować podejmowane działania medyczne.
15-02-2021
Jak przygotować się do szczepienia na COVID-19? Wskazówki dla seniorów
Seniorzy mogą zapisywać się na szczepienia na COVID-19 już od pewnego czasu. Są oni w jednej z pierwszych grup, dlatego też osoby chętne mogą już przygotowywać się na szczepienie. Czy na szczepienie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób? Czego unikać? Przedstawiamy kilka wskazówek dla seniorów.
10-02-2021
Fakty o bezpieczeństwie i skuteczności szczepień przeciw COVID-19
Dzięki szczepionce organizm zyskuje czas. Nie traci go na rozpoznanie wroga oraz dysponuje precyzyjną bronią w postaci przeciwciał, dzięki czemu reakcja na atak patogenu jest nie tylko natychmiastowa, ale i skuteczna - tłumaczyli specjaliści podczas pierwszego z serii spotkań poświęconych szczepieniom przeciw COVID-19.
09-02-2021
Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?
Przyzwyczailiśmy się już do tego, że osoby z wadami widzenia muszą nosić okulary. Czy to jednak na pewno jedyne rozwiązanie? Okazuje się, że nie! Można dziś bowiem skutecznie pozbyć się wady widzenia za pomocą laserowej korekcji wzroku. Metoda ta pozwala przywrócić ostry obraz - i to bez potrzeby korzystania z okularów czy soczewek kontaktowych. Brzmi dobrze, prawda? Sprawdźmy więc, ile kosztuje!