Archiwum artykułów

08-06-2021
Jak przygotować się do rozmowy z lekarzem online?
Konsultacje medyczne online umożliwiają szybkie i bezproblemowe skorzystanie z pomocy lekarzy. Jeśli czeka Cię właśnie taka rozmowa, musisz się do niej odpowiednio przygotować, by umożliwić specjaliście trafną diagnozę.
31-05-2021
Czym jest zakrzepica?
Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, czyli tzw. zakrzepica, to choroba, która w ciągu ostatnich dekad stała się problemem o zasięgu globalnym. 13 października został ustanowiony Światowym Dniem Zakrzepicy, aby upamiętnić nazwisko niemieckiego lekarza, Rudolfa Virchowa, który przyczynił się do jej rozpoznania, a także, aby zwiększyć świadomość choroby i dzięki temu efektywniej z nią walczyć. Jak powstają zakrzepy i co zrobić, żeby zapobiegać rozwojowi choroby? Sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka!
31-05-2021
Tygodnie ciąży - jak liczyć i dlaczego warto?
Okres ciąży jest w życiu kobiety wyjątkowy - rozwija się w niej nowe życie. Poszczególne tygodnie ciąży to kolejne etapy rozwoju płodu, które w różny sposób wpływają na przyszłą matkę. Warunkują również możliwość bezpiecznego podejmowania niektórych działań. Przeczytaj, w jaki sposób można liczyć tygodnie ciąży oraz dlaczego warto to robić.
30-05-2021
Co obniża, a co podwyższa cholesterol?
Cholesterol to organiczny związek chemiczny, który potocznie dzielimy na dwie kategorie: "dobry" (HDL) i "zły" (LDL). Choć oba są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jest jednak pewno "ale". Zbyt wysoki poziom cholesterolu niskiej gęstości, czyli LDL, może prowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób układu sercowo-naczyniowego. Co obniża cholesterol, a co go podwyższa? Jak powinna wyglądać dieta niskocholesterolowa? Podpowiadamy, jakich produktów spożywczych nie może zabraknąć w codziennym menu, a jakich lepiej unikać.
27-05-2021
Niewydolność nerek a dieta
Choroby nerek długo nie dają objawów, a chorować na nie może aż 18 procent społeczeństwa. Czy masz zespół metaboliczny, cukrzycę, nadciśnienie? Niestety znajdujesz się w grupie ryzyka tego schorzenia - tu aż połowa chorych boryka się z tą dolegliwością. Pomocna może być dieta.
18-05-2021
Zadyszka: co to za objaw i co robić?
Wielu ludzi o tym, że mają niewydolne serce, dowiaduje się wtedy, gdy ląduje w szpitalu z zawałem serca. Są jednak subtelne objawy, które pozwalają na wcześniejsze dostrzeżenie problemu i dzięki temu jest duża szansa na uniknięcie takiego scenariusza. Alarmującym sygnałem jest przede wszystkim zmniejszenie tolerancji wysiłku, czyli na przykład zadyszka przy czynnościach, podczas których wcześniej jej nie było.
18-05-2021
Co stosować na swędzące uszy?
Za swędzące uszy mogą odpowiadać różne przyczyny, np. nadmiar woskowiny, czy obrzęk towarzyszący infekcji lub alergii. Swędzenie uszu może dotyczyć ich zewnętrznej części (małżowiny usznej), jak również struktur ucha środkowego. Sprawdź, o czym może świadczyć swędzenie w uszach i co stosować, aby usunąć ten dokuczliwy problem!
04-05-2021
Jakie kosmetyki dla dzieci warto stosować?
Skóra dziecka jest duża cieńsza i w związku z tym dużo delikatniejsza niż skóra dorosłego. Wymaga więc szczególnej troski i pielęgnacji. Jakich produktów nie może zabraknąć w kosmetyczce malucha? Na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakich kosmetyków unikać w trosce o zdrowie dziecka? Podpowiadamy!