Archiwum artykułów

13-06-2023
Ubezpieczenie na życie i zdrowie - w przypadku jakich chorób zapewnia pomoc?
Ubezpieczenie na życie i zdrowie zabezpiecza na wypadek niespodziewanych życiowych sytuacji, które mogą przytrafić się każdemu z nas. Obecnie tego typu polisy chronią w razie zachorowania na szereg chorób. Na czym polega ubezpieczenie na życie i zdrowie oraz w jakich sytuacjach działa?
06-06-2023
Owoce bogate w witaminę C - naturalne źródła witamin
Dla zachowania zdrowia niezbędna jest zbilansowana dieta z produktami bogatymi w witaminę C. Wśród nich na pierwsze miejsce wysuwają się owoce i warzywa. Szczególnie włączenie do diety tych pierwszych nie jest skomplikowane, a na pewno jest smaczne. Dowiedz się, jakie owoce są najlepszym źródłem witaminy C.
02-06-2023
Dlaczego warto korzystać z usług dietetyka?
W dzisiejszych czasach zdrowy styl życia zyskuje coraz więcej zwolenników. Dieta odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu chorobom, uzyskaniu lub utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz poprawie samopoczucia. Samodzielne ułożenie nowego planu żywienia może być jednak skomplikowane i czasochłonne, dlatego zastanów się nad skorzystaniem z usług dietetyka. Z naszego artykułu dowiesz się więcej o współpracy ze specjalistą.
30-05-2023
Kto może dostać receptę na medyczną marihuanę?
Leki z marihuany w Polsce są dostępne za okazaniem ważnej recepty od lekarza. Kto może dostać receptę na medyczną marihuanę? W jaki sposób uzyskać ją najszybciej? Kiedy stosuje się susz, a w jakich przypadkach lekarz może przepisać olej z konopi na receptę? Odpowiadamy na wszystkie pytania w artykule.
22-05-2023
Jak leczenie bólu nowotworowego wpływa na jakość życia?
Nowotwory i ból nowotworowy
15-05-2023
10 zasad bezpiecznych wakacji z noworodkiem i niemowlęciem
Przetrwanie upałów z noworodkiem i niemowlakiem w sposób dla niego zdrowy bywa sztuką, która wymaga pewnych wyrzeczeń. Rodzice nie mogą wylegiwać się na słońcu godzinami, bo maleńkie dziecko absolutnie należy chronić przed szkodliwym promieniowaniem. Niewskazane są też samolotowe czy pociągowe podróże.
08-05-2023
Waga laboratoryjna - jakie ma zastosowanie?
Waga laboratoryjna to urządzenie pomiarowe, wykorzystywane do określania masy substancji stałych i cieczy w laboratoriach chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych oraz innych podobnych instytucjach. Wagę laboratoryjną charakteryzuje wysoka precyzja oraz dokładność pomiarów.
24-04-2023
Ochronić skórę przed nowotworem
Oprócz śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka, nasza skóra jest również narażona na inne rodzaje nowotworów - raka podstawnokomórkowego i raka kolczystokomórkowego. Na szczęście, poprzez odpowiednie zachowania, możemy chronić się przed zachorowaniem.
19-04-2023
Chwiejny krok? Przyczyną nie zawsze jest alkohol
Problemy z utrzymaniem równowagi, chwiejny krok, niewyraźna mowa. To oznaki najczęściej kojarzone z działaniem substancji odurzających. W rzeczywistości jednak, możliwych przyczyn jest znacznie więcej. Mogą to być m.in. objawy rzadkiej choroby.
13-04-2023
Dlaczego jelita lubią pieczarki
Pieczarki to nie tylko przyjemny dodatek smakowy do gulaszu czy zupy, lecz także idealny prebiotyk wspierający rozwój dobrych bakterii w jelitach. A mikroby te pomagają m.in. regulować poziom cukru we krwi, zapobiegając rozwojowi cukrzycy typu II.
12-04-2023
Stresujący tryb życia? To może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie!
Krótkotrwały stres korzystnie wpływa na człowieka, przygotowując go do reakcji na ważne wydarzenia. Jednak jeśli długotrwale zmagamy się z napięciem emocjonalnym, nasze zdrowie może w poważnym stopniu ucierpieć. Stres odbija się nie tylko na psychice, ale może także przyczyniać się do groźnych schorzeń układów krwionośnego, nerwowego, pokarmowego i wielu innych. Zatem jak sobie z nim radzić?
27-03-2023
Jak radzić sobie z traumą i jej skutkami?
W życiu człowieka czeka naprawdę wiele wyzwań. Jednak nie wszystkie złe wydarzenia i problemy spowodują traumę. To bardzo dobra wiadomość, bo trauma jest czymś niezwykle trudnym i bolesnym. Jednak może się zdarzyć – zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Warto więc wiedzieć, czym jest trauma i jak sobie z nią radzić – taka wiedza może okazać się bardzo cenna. Dowiedz się więcej na ten temat!