Archiwum artykułów

19-06-2018
Zdrowe odżywianie, ruch, unikanie nadmiernego stresu, pozytywne nastawienie, a przede wszystkim kontrola lekarza - to podstawowe zalecenia ginekologów-położników dla kobiet w ciąży. Witaminy i składniki mineralne najlepiej dostarczać w diecie, a przyjmowanie suplementów powinno być ostatecznością - radzą.
19-06-2018
Dłonie i stopy należą do najbrutalniej traktowanych części ciała. Dłonie - narażone na gwałtowne zmiany temperatur, wiatr, mróz, wystawiane na promieniowanie UV, działanie klimatyzacji, kontakty z detergentami - najszybciej zdradzają nasz wiek. Z kolei zdrowiem stóp ryzykujemy, np. ulegając modzie na nieodpowiednie dla nich fasony butów.
18-06-2018
Badania pokazują, że dzieci wegetariańskie są szczuplejsze niż ich rówieśnicy, a ich rozwój intelektualny przekracza nieco normę. Specjaliści podkreślają, że wegetarianizm praktykowany w prawidłowy sposób jest zdrowy na wszystkich etapach życia.
17-06-2018
Każdy ubezpieczony może skorzystać z opieki stomatologicznej w ramach świadczeń z NFZ. Należy pamiętać, że nie wszystkie procedury są refundowane i za niektóre zapłacimy z własnej kieszeni.
15-06-2018
Do ośrodków leczenia uzależnień trafiają głównie osoby z problemem alkoholowym lub narkotykowym, ale coraz więcej jest placówek dla osób borykających się z uzależnieniami niezwiązanymi z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Leczenie jest dobrowolne, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zobowiąże do tego sąd.
15-06-2018
Rodzice autystycznych dzieci próbują różnych metod leczenia, by pomóc swemu dziecku. Psychologowie ostrzegają, że należy je starannie dobierać, bo wiele z nich jest wciąż niedostatecznie sprawdzonych.
14-06-2018
W aptekach dostępnych jest wiele testów, które umożliwiają przeprowadzenie badania w domu. Specjaliści jednak ostrzegają: takie testy służą jedynie do wstępnej diagnozy i nie zastąpią konsultacji z lekarzem.
14-06-2018
Udar mózgu jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności dorosłych Polaków. Co 8 minut ktoś w Polsce rozpoczyna zmagania z tą zwykle ciężką chorobą - rocznie udaru doznaje ok. 75 tys. osób.