Archiwum artykułów

05-11-2019
W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy w 2013 r. powstał raport "Grypa i jej koszty". Według jego autorów koszty związane z obniżoną efektywnością chorych oraz z absencjami w pracy mogą wynieść w sezonie nawet 4,3 mld zł.
04-11-2019
Ojej, znowu katar! Kaszlesz?! Tym razem boli cię gardło? – takie westchnienia nie są obce mamom, które posyłają dziecko do żłobka czy przedszkola. Co zrobić, by maluch nie przechorował całej jesieni?
30-10-2019
Odchodzenie bliskich wskutek choroby wciąż jest w naszej kulturze tematem niewygodnym, niechętnie poruszanym w rozmowie. Jednak prędzej czy później raczej każdy z nas zetknie się z taką śmiercią. Warto wiedzieć, że według ekspertów jest co najmniej pięć warunków "dobrego umierania". Spełniając je możemy pomóc naszym umierającym bliskim.
18-10-2019
Są one w organizmie człowieka niezbędne, służąc jako paliwo dla mięśni i innych tkanek. Jednak gdy jest ich za dużo - mogą zaszkodzić. Warto wiedzieć, kto powinien mieć się szczególnie na baczności i jak zmniejszyć stężenie trójglicerydów we krwi za pomocą diety.
17-10-2019
Żółtaczka to jeden z silnych objawów wirusowego zapalenia wątroby typu B lub C. Jednak nie zawsze musi ona wystąpić przy tej chorobie. Dowiedz się więc, jakie jeszcze inne symptomy mogą towarzyszyć zakażeniu wirusem HBV i HCV, które pomogą Ci w porę odkryć infekcję i zastosować odpowiednie leki.
11-10-2019
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to częste odczuwanie bólu. Nie tylko z powodu tego cierpienia czy świadomości posiadania nieuleczalnej choroby pacjenci z RZS często mają depresję. Badania wskazują, że niewiele z nich zajmuje się jednak tym zaburzeniem. Tymczasem depresji nie warto lekceważyć.
10-10-2019
Morfologia krwi, OB (odczyn Biernackiego) i badanie ogólne moczu – to trzy badania, które mogą uratować życie. Lekarze przekonują, że warto się im poddawać raz w roku. Są bezpieczne i tanie, a pozwalają wyłapać wiele chorób na wczesnym etapie.
10-10-2019
Na piętach robią się małe ranki, miejsca pęknięć bolą, skóra jest gruba, sucha, przypomina nieco spękaną słońcem ziemię. Dodatkowo, co jest dolegliwe szczególnie dla pań noszących buty z odkrytymi piętami, przypadłość sprawia wrażenie zaniedbanych stóp. Zdaniem specjalistów tego problemu nie można bagatelizować.