Archiwum artykułów

15-04-2022
Przyczyny ciążowych mdłości
Wymioty w czasie ciąży u kobiet występują dość często. Są jednymi z pierwszych jej objawów. Dotyczą większości kobiet. Badania statystyczne pokazują, że może dotyczyć od 50 do nawet 90% ciężarnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się co jest ich przyczyną oraz jak długo trwają.
15-04-2022
Jajko daje prezenty dla zdrowia
Jajka to prawdziwy skarb natury: zawierają niemal wszystkie kluczowe dla człowieka witaminy i mikroelementy oraz wysokiej jakości białko, tak potrzebne do budowy naszego ciała.
15-04-2022
Dlaczego warto uważać na promieniowanie UV?
Przebywanie na słońcu może przynieść wiele korzyści. Powszechnie wiadomo, że stymuluje ono organizm do produkcji witaminy D, a to tylko jedna z wielu korzyści. Niestety promieniowanie UV emitowane przez słońce jest wyjątkowo niebezpieczne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wpływa na Twoje zdrowie.
14-04-2022
Beta-karoten - jakie ma właściwości?
Beta-karoten jest znany ze swojego pozytywnego wpływu na skórę. Skutecznie wzmacnia i utrwala opaleniznę. Lista korzyści, jakie niesie dla ludzkiego organizmu, jest jednak znacznie dłuższa. Przeczytaj artykuł i poznaj dobroczynne właściwości beta-karotenu oraz jego zastosowanie.
13-04-2022
Zalety stosowania masła kakaowego do opalania
W trakcie opalania skóra wymaga specjalnej troski i ochrony. Aby móc cieszyć się czekoladową cerą jak najdłużej, należy o nią odpowiednio zadbać. Dobrym pomysłem jest stosowanie kosmetyków bogatych w składniki odżywcze, jak na przykład masło kakaowe. Przeczytaj artykuł i poznaj zalety jego stosowania.
13-04-2022
Czym są samoopalacze i jaka jest ich zasada działania?
Piękna opalenizna to marzenie wielu kobiet. Można ją zdobyć poprzez regularną kąpiel słoneczną lub wizyty w solarium. Niestety te rozwiązania nie są idealne ze względu na szkodliwe działanie promieni UV. Alternatywą są samoopalacze. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym są te produkty i jak działają.
12-04-2022
Przyczyny swędzenia skóry po opalaniu
Uczucie swędzenia po intensywnym zażywaniu kąpieli słonecznych to częsta sytuacja. U niektórych osób przebiega ono delikatne i nie powoduje znacznego dyskomfortu. U innych natomiast może wiązać się z głębokim bólem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co jest przyczyną uciążliwego świądu i jak sobie z nim radzić.
15-03-2022
Niedożywienie u seniorów – wróg, którego nie widać na pierwszy rzut oka
Popularny mit głosi, że osoby o normalnej masie ciała lub otyłe nie mogą mieć statusu "niedożywionych". W rzeczywistości jednak wychudzenie to tylko jeden z objawów niedoborów składników odżywczych lub zbyt małej podaży białkowo-kaloryczniej. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób starszych. Szacuje się, że niedożywienie występuje w przypadku 1-15% osób przebywających w domu oraz 25-85% pacjentów stacjonujących w domach opieki. Dlaczego niedożywienie u seniorów należy traktować poważnie?
14-03-2022
Emolienty – czym są i jakie są ich zalety?
Troska o nawilżoną i wolną od podrażnień skórę dziecka wymaga wysiłku. Na ratunek przychodzą emolienty, czyli substancje intensywnie nawilżające. Czym dokładnie są i jakie cechy sprawiają, że nadają się dla maluszków i nieco większych dzieci? Sprawdź!
14-03-2022
Dieta a alergia - co musisz wiedzieć?
Coraz częściej zauważa się reakcje alergiczne na produkty spożywcze u młodych i dorosłych. Dieta ma ogromny wpływ na powstawanie i utrzymywanie się stanów nietolerancji, chociaż ich wywołanie nie zawsze jest uzależnione jedynie od przyjmowanych pokarmów. Jak sposób odżywiania mobilizuje organizm do działań immunologicznych?
11-03-2022
Czym jest ikarydyna?
Walka z owadami może być wyjątkowo uciążliwa. Są jednak substancje, które mają na celu ochronę dorosłych i dzieci przed latającymi szkodnikami. Jedna z nich jest ikarydyna – substancja uznawana za bezpieczną i przeznaczoną również dla dzieci. Chcesz wiedzieć o niej więcej? Przeczytaj!
11-03-2022
Zdalna przychodnia - szybki dostęp do lekarzy za pomocą teleporady
Jeszcze paręnaście miesięcy temu nie wyobrażaliśmy sobie konsultacji z lekarzem w inny sposób niż w gabinecie. Dzisiaj, w dobie digitalizacji, wciąż możemy spotkać się z lekarzem w gabinecie, również online. Dzięki temu zyskujemy nie tylko czas, który spędzaliśmy do tej pory w kolejkach, ale również szeroki wybór specjalistów, z którymi możemy porozmawiać. Dbamy też o swoje bezpieczeństwo, które jeszcze bardziej zaczęliśmy doceniać, w dobie pandemii COVID-19. O tym jakie możliwości stwarzają nam nowoczesne przychodnie online oraz jak uzyskać szybki dostęp do lekarzy za pomocą teleporady, dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszamy do lektury!