Archiwum artykułów

03-01-2023
Tabletka "dzień po" a tabletka wczesnoporonna - poznaj różnice
Tabletka "dzień po" może zostać przyjęta w sytuacji, gdy dotychczas stosowana metoda antykoncepcji zawiodła (np. doszło do pęknięcia prezerwatywy). Jak działa tabletka "dzień po"? Czym antykoncepcja awaryjna różni się od tabletek wczesnoporonnych? Podpowiadamy.
03-01-2023
Stłuszczona wątroba może oznaczać kłopoty z mózgiem
Jeśli kłopoty z wątrobą, to znaczy, że jej właściciel przesadzał z alkoholem - tak myśli wiele osób. I tak, alkohol niszczy wątrobę, ale nie tylko ta trucizna może się przyczynić do chorób wątroby. Globalnym problemem jest na przykład... niealkoholowe stłuszczenie wątroby, które - jak nazwa wskazuje - z procentowymi napojami nie ma nic wspólnego. Może latami rozwijać się niezauważone, a jak się okazuje, ma związek także z pogorszeniem pracy mózgu. 
23-12-2022
Co powoduje bezsenność?
Z bezsennością zmaga się wiele osób. Na ogół problemy ze snem są przejściowe, ale zdarza się, że trwają one przez długi czas. Bezsenność może mieć rozmaite przyczyny i czasem wystarczy lepiej wietrzyć pokój, w którym się śpi, lub zmienić łóżko, jednak niekiedy konieczne jest zgłoszenie się do lekarza specjalisty i zrobienie badań. Z tego artykułu dowiesz się, co może powodować bezsenność i co robić, gdy nie można zasnąć.
20-12-2022
Jak rozpoznać dni płodne?
Świadome planowanie rodzicielstwa jest związane z umiejętnością określania dni płodnych. Istnieje kilka sprawdzonych metod, które są bardzo pomocne przy staraniach o dziecko. Co ważne, różnią się one między sobą skutecznością i techniką, ale warto znać je wszystkie. Sprawdź, jak można rozpoznać dni płodne.
20-12-2022
Czy esperal może zaszkodzić zdrowiu?
Samodzielne leczenie alkoholizmu może okazać się trudniejsze, niż się wydaje. Sama silna wola bardzo często nie wystarcza, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów i dostępnych środków medycznych i psychologicznych.
20-12-2022
Liposukcja laserowa - trwała redukcja tłuszczu
Być może słyszałeś o zabiegach wspomagających utratę upartej tkanki tłuszczowej, która bez względu na to, ile ćwiczysz, po prostu nie chce zniknąć.
19-12-2022
Smog może zaszkodzić psychice
Nerki, płuca czy serce to niejedyne narządy, które cierpią, gdy w powietrzu czają się niebezpieczne cząstki i gazy. Być może toksyczne substancje zaburzają też prawidłowe działanie psychiki. Dowiedz się, jakie hipotezy stawiają naukowcy na podstawie zaobserwowanych korelacji między psychiką a narażeniem na zanieczyszczone powietrze.
12-12-2022
Profilaktyka czerniaka - co warto wiedzieć
Jesień i zima to dobry czas na przyjrzenie się znamionom i przebarwieniom skóry. Działanie promieni słonecznych, na które wystawialiśmy się latem, jest bowiem jednym z czynników ryzyka raka skóry, w tym również czerniaka. Czerniak to jeden z najbardziej agresywnych nowotworów - w początkowym stadium rozwoju możliwy do wyleczenia.
17-11-2022
Problemy ze snem - przyczyny, diagnoza i leczenie
Czym są zaburzenia snu? Przyczyny problemów ze snem. Diagnoza i leczenie zaburzeń snu. Higiena snu. Sprawdź!
07-11-2022
Oczy przed ekranem – jak im ulżyć
Wysokoenergetyczne niebieskie światło, zbyt rzadkie mruganie, długotrwałe skupianie wzroku na szczegółach w małych odległościach - to czynniki, które towarzyszą korzystaniu z ekranów i mogą prowadzić do kłopotów ze wzrokiem. Istnieją na szczęście sposoby, dzięki którym można sobie pomóc.
25-10-2022
Sposoby na zaburzenia erekcji
Zaniżone poczucie własnej męskości, poczucie wstydu, zaburzone relacje w związku, a nawet stany depresyjne – choć często wynikają z nieuzasadnionych i szkodliwych stereotypów, skutki zaburzeń erekcji bywają różne i poważne. Warto jednak mieć świadomość tego, że w wielu przypadkach z impotencją można skutecznie walczyć. Oto sprawdzone sposoby na problemy ze wzwodem.
24-10-2022
Mleko karmiącej roczne dziecko - wciąż dobry pokarm?
Mleko matki, która karmi swoje dziecko piersią dłużej niż 6 miesięcy to już sama woda - to tylko jeden z wciąż rozpowszechnianych i szkodliwych mitów na temat laktacji.