Archiwum artykułów

27-08-2020
Krzywa przegroda nosowa - jak sobie z nią poradzić
U większości ludzi przegroda nosowa jest w jakimś stopniu skrzywiona. Najczęściej nie powoduje to żadnych problemów. Ale nie zawsze. Jeśli są problemy z oddychaniem, mamy poczucie zatkania w jednej części nosa, często doświadczamy krwawień z nosa, często przydarza się zapalenie zatok, lepiej udać się do laryngologa. W końcu od jakości tego, jak oddychamy, zależy praca wszystkich układów w naszym organizmie.
24-08-2020
Odpowiednia dieta zmniejsza ryzyko raka
Jedzenie leczy - i to dosłownie. Zmiana nawyków żywieniowych znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory. Zamiast garści tabletek, spacer kilka razy w tygodniu. Zamiast paczki papierosów i butelki wina – pięć porcji warzyw i owoców dziennie. Te proste zalecenie mogą uratować nam życie.
20-08-2020
Suplementy na serce tylko pod okiem specjalisty
Chore serce? Zażywanie przepisanych leków to elementarna konieczność, podobnie jak odpowiednia dieta i dawka ruchu. Z suplementów zaś tylko te wskazane przez lekarza.
19-08-2020
Czy klimatyzacja negatywnie wpływa na nasze oczy?
Tak! Długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach ma duży wpływ na nasz wzrok. Chłodne powietrze zmniejsza wilgotność powietrza a to sprawia, że dochodzi do nadmiernego parowania wody z filmu łzowego. 
18-08-2020
Długie siedzenie powoduje problemy ze zdrowiem
Wielogodzinne, codzienne siedzenie zwiększa ryzyko różnych chorób i podnosi ogólne ryzyko przedwczesnego zgonu. W zminimalizowaniu tego problemu pomagają częste przerwy w pracy i odpowiednio duża dawka ruchu. Ale pomóc może nawet wiercenie się na krześle.
14-08-2020
Jak wygląda odwyk na NFZ?
Leczenie choroby alkoholowej nie jest niestety łatwe. Wymaga cierpliwości i zaangażowania zarówno od uzależnionego jak i od osób, które są członkami jego rodziny. Na uwagę zasługuje z całą pewnością fakt, że najlepsze korzyści przynosi terapia w ośrodku zamkniętym. Możemy skorzystać z usług ośrodka prywatnego, ale z powodzeniem możemy zdecydować się również na odwyk w ramach NFZ.
11-08-2020
Udar może mieć także trzydziestolatek
Myślisz, że jak masz 25 czy 35 lat nie grozi ci udar mózgu? Jesteś w błędzie. Co roku 80 tys. osób w Polsce ma udar. Ok. 5 proc. z nich jest w młodym wieku. Zobacz, kto jest w grupie ryzyka.
06-08-2020
Jak odróżnić grypę od koronawirusa?
Na podstawie objawów rozróżnienie grypy COVID-19 jest niezwykle trudne. Ich przebieg jest bardzo podobny, a tylko pojedyncze symptomy mogą wskazywać na jedną z chorób. Stąd właściwa diagnostyka jest konieczna, aby wiedzieć, czy jest się zakażonym wirusem grypy czy też koronawirusem SARS-CoV-2.