Laryngolog

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 02-04-2023 w Polsce jest 1 517 placówek udzielających na NFZ świadczenia laryngolog. Średni czas oczekiwania to 82 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 45 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 130 dni.

Laryngolog na NFZ - co musisz wiedzieć?

Lekarz laryngolog zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób uszu, nosa, krtani oraz gardła. W swojej pracy, laryngolog przeprowadza również zabiegi chirurgiczne w zakresie migdałków, ucha, krtani czy zatok przynosowych. Laryngolog to specjalista, do którego należy się udać w przypadku: zawrotów głowy i zaburzeń równowagi, krwawienia z nosa, zapalenia gardła, bólu ucha i szumów usznych, chrapania i bezdechów, utrudnionego oddychania, zaburzeń węchu i smaku, zaburzenia połykania, przewlekłej chrypka, przewlekłego kataru, nawracających infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych.

Laryngolog diagnozuje chorobę na podstawie wywiadu z pacjentem, a także przy użyciu narzędzi np. endoskop, wziernik. Jeżeli to nie wystarczy, może zrobić badanie audiologiczne słuchu lub USG węzłów chłonnych i ślinianek.

Lekarz otolaryngolog przyjmuje w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w gabinetach prywatnych. Na NFZ potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego.

W serwisie znajdziesz również laryngologa przyjmującego prywatnie.