Na dzień 30-06-2025 w Warszawie działają 73 placówki udzielające na NFZ świadczenia laryngolog. Najwięcej w dzielnicy Mokotów (12), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Śródmieście (11), Praga-Południe (7), Ochota (6), Wola (6) i Bielany (4). Średni czas oczekiwania to 170 dni. Najkrócej czeka się 1 dzień, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 1 328 dni.
W województwie mazowieckim są jeszcze 122 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest laryngolog. Kolejka w nich wynosi średnio 94 dni.
Dodatkowo w serwisie umożliwiamy rejestrację do 44 specjalistów laryngologów przyjmujących prywatnie w Warszawie. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 280-379 złotych. Dodatkowo 5 lekarzy udziela świadczeń dzieciom.
Laryngolog na NFZ i prywatnie w Warszawie - co musisz wiedzieć?
Chociaż pełna nazwa tej nauki medycznej brzmi otorynolaryngologia, przyjęło się, by nazywać ją laryngologią. Laryngolog w Warszawie i innych miastach Polski koncentruje się na diagnozowaniu, badaniu i leczeniu narządów głowy i szyi. Głównie do tego lekarza udają się pacjenci mający problemy z funkcjonowaniem ucha, nosa, gardła i krtani. Jest on w stanie przeprowadzić badania endoskopowe lub chirurgiczne mające na celu usunięcie zmian lub wykonanie rekonstrukcji danej części ciała.
Laryngolodzy z Warszawy trzymają się ściśle najszczytniejszych standardów medycznych. Dlatego każda konsultacja odbywa się według ustalonych schematów. W początkowej fazie lekarz zbiera wywiad na temat symptomów chorobowych chorego. W dalszym postępowaniu chce dokonać oględzin gardła, jamy ustnej, nosa i ucha badanej osoby. Do tych czynności stosuje endoskop lub wziernik. Możliwe jest wykonanie audiologicznego badania słuchu, USG węzłów chłonnych czy zatok przynosowych.
W niektórych przypadkach laryngolog jest zobowiązany do wykonania mikrolaryngoskopii. Zabieg ten polega na pobraniu niewielkiego wycinka z krtani, celem poddania go badaniom histopatologicznym. Szczególnie często tę metodę stosuje się w celu zdiagnozowania zmian nowotworowych.
Laryngolog w placówkach publicznych, świadczy swoje usługi na zasadzie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Aby dostać się do tego lekarza specjalisty, należy posiadać skierowanie wystawione przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Laryngolog na NFZ - dostępność w Warszawie
Wizyta prywatna lub na NFZ u laryngologa w Warszawie - często zadawane pytania
Ile czeka się w Warszawie na wizytę w ramach Funduszu u laryngologa?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u laryngologa wynosi 170 dni.
Ile jest podmiotów w Warszawie, w których przyjmuje laryngolog na Fundusz?
Aktualnie w Warszawie są 73 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udziela konsultacji laryngolog.
Czy w Mazowieckim gdzieś jeszcze przyjmują laryngolodzy na NFZ?
Tak. W województwie Mazowieckim jeszcze są 122 ośrodki, w których przyjmuje laryngolog na NFZ.
Ile płaci się za wizytę u laryngologa w przychodniach prywatnych w Warszawie?
Ceny prywatnych wizyt zaczynają się od 280-379 złotych.
Jak długo czeka się w Warszawie na odpłatną pomoc laryngologa?
Najszybciej można umówić się na prywatną wizytę za 1 dzień.
Ilu lekarzy laryngologów jest dostępnych w placówkach prywatnych w Warszawie?
W serwisie udostępniamy dane o 44 specjalistach laryngologach udzielających konsultacji w Warszawie.
Czy do odbycia komercyjnej wizyty u lekarza laryngologa w Warszawie wymagane jest skierowanie?
Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.
Czy laryngolodzy na prywatnych konsultacjach przyjmują również dzieci?
Tak, w Warszawie można umówić się do 5 specjalistów dziecięcych.
Szukasz otolaryngologa na NFZ?
Dzień dobry, W kategorii Laryngolog znajdują się informacje
o wolnych terminach na świadczenia: