1. Prywatnie
  2. EKG spoczynkowe

EKG spoczynkowe prywatnie

B
Bydgoszcz
2 miejsca
Białystok
2 miejsca
K
Katowice
2 miejsca
O
Olsztyn
2 miejsca
P
Poznań
0 miejsc
R
Rzeszów
2 miejsca
S
Szczecin
2 miejsca
W
Warszawa
4 miejsca
Wrocław
1 miejsce
Aktualnie umożliwiamy rejestrację na badanie ekg spoczynkowe w 17 miejscach. Pierwszy wolny termin jest dziś. Ceny komercyjnych badań zaczynają się od 62 PLN.

EKG spoczynkowe prywatnie - co musisz wiedzieć?

Elektrokardiogram (EKG) spoczynkowe to procedura diagnostyczna pozwalająca na monitorowanie elektrycznej aktywności serca w spoczynku. Pacjentowi przykłada się elektrody do skóry klatki piersiowej, kończyn i czasem do nadgarstków. Te elektrody rejestrują impulsy elektryczne generowane przez serce, co umożliwia utworzenie wykresu (EKG) przedstawiającego cykl pracy serca.

Badanie EKG spoczynkowego jest bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Jest często wykorzystywane w celu oceny rytmu serca, wykrywania ewentualnych zaburzeń przewodzenia impulsów elektrycznych, identyfikacji chorób serca oraz monitorowania skutków leczenia. Wyniki EKG mogą dostarczyć informacji na temat częstości rytmu serca, obecności arytmii, przerostu serca czy niedokrwienia mięśnia sercowego.

To szybkie i powszechnie stosowane badanie jest kluczowe dla diagnostyki wielu schorzeń serca. W połączeniu z innymi testami diagnostycznymi, EKG spoczynkowe pomaga lekarzom w skutecznej ocenie zdrowia serca pacjenta oraz podejmowaniu decyzji terapeutycznych. Regularne wykonywanie EKG może być również stosowane w ramach rutynowej kontroli stanu zdrowia, szczególnie u osób z czynnikami ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.