1. Prywatnie
  2. Kardiolog

Kardiolog prywatnie

G
Gdańsk
2 specjalistów
K
Katowice
1 specjalista
Kraków
10 specjalistów
Ł
Łódź
1 specjalista
P
Poznań
4 specjalistów
R
Rzeszów
7 specjalistów
W
Warszawa
14 specjalistów
Obecnie umożliwiamy umówienie wizyty u 39 lekarzy kardiologów przyjmujących odpłatnie. Najszybszy dostępny termin jest jutro. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 239 złotych.

Kardiolog prywatnie - co musisz wiedzieć?

Kardiolog to lekarz, który diagnozuje i leczy choroby serca. Kardiolodzy są przeszkoleni w leczeniu całego zakresu problemów sercowo-naczyniowych, od ataków serca do udarów, od wrodzonych wad serca do choroby wieńcowej, od arytmii do wysokiego ciśnienia krwi.

Kardiolodzy przyjmujący prywatnie diagnozują również problemy z sercem i wykonują testy, aby określić, czy istnieje ryzyko ich wystąpienia. Mogą oni również prowadzić badania w celu lepszego zrozumienia chorób serca, sposobów zapobiegania im i poprawy metod leczenia.

Wielu kardiologów pracuje w prywatnej praktyce, lecząc pacjentów z chorobami serca, takimi jak choroba wieńcowa, wysokie ciśnienie krwi i arytmia (nieregularne bicie serca). Oprócz leczenia pacjentów z tymi schorzeniami specjalizują się oni również w leczeniu wrodzonych chorób serca, takich jak wady strukturalne zastawek serca lub tętnic.

Podczas wizyty u kardiologa w gabinecie prywatnym, lekarz może wykonać różne badania obrazujące pracę serca. Są to: elektrokardiogram, czyli EKG (test, który rejestruje aktywność elektryczną w sercu za pomocą elektrod przymocowanych do skóry na różnych częściach ciała; test ten pomaga ocenić podejrzenie nieprawidłowości w systemie przewodnictwa elektrycznego serca); echokardiogram (badanie ultrasonograficzne, które wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów struktur wewnątrz ciała). Kardiolog przyjmujący odpłatnie może również wykonać test wysiłkowy - procedura, w której pacjent chodzi po bieżni, podczas gdy jego tętno jest monitorowane; jeśli podczas wysiłku występuje zmniejszony przepływ krwi przez tętnice wieńcowe, może to sugerować chorobę wieńcową.

W serwisie znajdziesz również kardiologa na NFZ.