1. Prywatnie
  2. Okulista

Okulista prywatnie

K
Katowice
4 specjalistów
Kraków
5 specjalistów
Ł
Łódź
1 specjalista
R
Rzeszów
3 specjalistów
W
Warszawa
14 specjalistów
Wrocław
3 specjalistów
Aktualnie umożliwiamy odbycie wizyt u 30 specjalistów okulistów przyjmujących prywatnie. Pierwszy wolny termin jest jutro. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 259 złotych.

Okulista prywatnie - co musisz wiedzieć?

Okulista jest lekarzem zajmującym się narządem wzroku. Diagnozuje choroby związane z oczami, odpowiada za ich leczenie, ułatwia też dopasowanie okularów i soczewek kontaktowych.

Okulista zajmuje się chorobami spojówek, takimi jak zapalenie, zmiany barwnikowe czy zespół suchego oka. Diagnozuje schorzenia gałki ocznej, m.in. zaćmę czy zapalenie rogówki oraz oczodołu, w tym jaskrę. W skład jego kompetencji wchodzi leczenie dolegliwości narządu łzowego oraz nerwu wzrokowego. Może też zweryfikować podejrzenie krótkowzroczności, nadwzroczności bądź astygmatyzmu.

Objawami wskazującymi na konieczność odwiedzenia okulisty są pogorszenie ostrości widzenia i dyskomfort w okolicy oczu. Warto rejestrować się prywatnie do specjalisty też profilaktycznie, szczególnie z dziećmi. W przypadku wcześniaków obowiązkowe jest badanie dna oka. Do okulisty należy udać się możliwie jak najszybciej, jeśli wystąpiło swędzenie, łzawienie i ropienie oczu, plamki i mroczki w polu widzenia oraz zaburzenie widzenia barw. Inne sytuacje wymagające niezwłocznej interwencji to uraz oka, podejrzenie infekcji oraz szybkie pogorszenie widzenia po zmroku. Wizyta okulistyczna rozpoczyna się od wywiadu, a kolejnym etapem jest badanie przedmiotowe – ocena stanu powiek i oczodołów, postrzegania kolorów, ruchomości i wielkości gałek ocznych. Okulista może wykonać komputerowe badanie wzroku (refraktometrię) oraz badanie Snellena polegające na odczytywaniu jednym okiem liter o różnej wielkości. Podczas niektórych wizyt specjalista wykonuje pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego i szczegółowe badanie dna oka przy użyciu lampy szczelinowej.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ.