Chirurg plastyczny

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 01-12-2023 w Polsce jest 29 placówek udzielających na NFZ świadczenia chirurg plastyczny. Średni czas oczekiwania to 215 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 14 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 562 dni.

Chirurg plastyczny na NFZ - co musisz wiedzieć?

Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Większość zabiegów nie jest refundowana Przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednakże w niektórych przypadkach pacjenci mogą ubiegać się o zwrot kosztów niektórych zabiegów. W ramach NFZ chirurg plastyczny może wykonać korektę zniekształconej twarzy lub ciała, które są skutkiem wypadku. Pacjenci, którzy mają wrodzony defekt np. rozszczep wargi lub podniebienia, również mogą starać się o refundację. NFZ częściowo lub w całości refunduje operacje ze wskazań medycznych takich jak m.in. ginekomastia, opadająca powieka oraz porażenie nerwu twarzowego. Chirurg plastyczny wykonuje także zabieg usunięcia blizn, które powstały w wyniku oparzenia.

Przed wizytą u chirurga plastycznego, pacjent musi udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie. Korzystając z usług poradni chirurgii plastycznej w ramach kontraktu z NFZ, należy przygotować dokument potwierdzający prawo do świadczeń w ramach ubezpieczenia NFZ.