Chirurg

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 18-06-2024 w Polsce są 1 444 placówki udzielające na NFZ świadczenia chirurg. Średni czas oczekiwania to 51 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 18 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 82 dni.

Chirurg na NFZ - co musisz wiedzieć?

Pewne zmiany w organizmie spowodowane chorobami lub uszkodzeniami mechanicznymi wymagają ingerencji operacyjnej. Takimi zabiegami zajmują się chirurdzy. Na NFZ realizują ogromną ilość operacji, które mogą odbywać się w jednej z około 1,5 tysiąca placówek w Polsce. Należy zaznaczyć, że chirurgia jest dziedziną niesamowicie rozwiniętą i jest obecna w ogromnej większości dziedzin medycyny.

Warto zauważyć, że chirurg przyjmujący na NFZ musi poza wiedza medyczna mieć zaawansowane umiejętności manualne. Dzięki nim radzi sobie w sytuacjach wymagających operowania na bardzo delikatnych narządach lub w miejscach trudno dostępnych. Jego zdolności decydują w dużej mierze, chociażby o ilości utraconej krwi podczas operacji. Poza tym każdy chirurg musi umieć właściwie reagować w sytuacjach kryzysowych i radzić sobie z niespodziewanymi wydarzeniami podczas operacji. Umiejętność improwizacji zgodnej ze sztuką lekarską jest niejednokrotnie konieczne podczas zabiegów.

Narzędzia i metody, jakimi specjaliści posługiwali się na przestrzeni lat, mocno ewoluowały. W początkowych etapach rozwoju chirurgia wykorzystywana była najczęściej przy porodach lub rytuałach religijnych. Obecnie każdy chirurg na NFZ musi mieć rozległą wiedzę medyczną i posługuje się zaawansowanymi technikami i przyrządami. W coraz większej liczbie operacji wykorzystuje się metody endoskopowe, które umożliwiają znikomy wpływ na ciało ludzkie i zapewniają precyzyjne wykonywanie zabiegów. Najnowocześniejsze roboty chirurgiczne mogą być sterowane przez chirurgów za pomocą Internetu z dowolnego miejsca.

W serwisie znajdziesz również chirurga przyjmującego prywatnie.