Chirurg

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 05-12-2023 w Polsce jest 1 448 placówek udzielających na NFZ świadczenia chirurg. Średni czas oczekiwania to 48 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 20 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 79 dni.

Chirurg na NFZ - co musisz wiedzieć?

Pewne zmiany w organizmie spowodowane chorobami lub uszkodzeniami mechanicznymi wymagają ingerencji operacyjnej. Takimi zabiegami zajmują się chirurdzy. Na NFZ realizują ogromną ilość operacji, które mogą odbywać się w jednej z około 1,5 tysiąca placówek w Polsce. Należy zaznaczyć, że chirurgia jest dziedziną niesamowicie rozwiniętą i jest obecna w ogromnej większości dziedzin medycyny.

Warto zauważyć, że chirurg przyjmujący na NFZ musi poza wiedza medyczna mieć zaawansowane umiejętności manualne. Dzięki nim radzi sobie w sytuacjach wymagających operowania na bardzo delikatnych narządach lub w miejscach trudno dostępnych. Jego zdolności decydują w dużej mierze, chociażby o ilości utraconej krwi podczas operacji. Poza tym każdy chirurg musi umieć właściwie reagować w sytuacjach kryzysowych i radzić sobie z niespodziewanymi wydarzeniami podczas operacji. Umiejętność improwizacji zgodnej ze sztuką lekarską jest niejednokrotnie konieczne podczas zabiegów.

Narzędzia i metody, jakimi specjaliści posługiwali się na przestrzeni lat, mocno ewoluowały. W początkowych etapach rozwoju chirurgia wykorzystywana była najczęściej przy porodach lub rytuałach religijnych. Obecnie każdy chirurg na NFZ musi mieć rozległą wiedzę medyczną i posługuje się zaawansowanymi technikami i przyrządami. W coraz większej liczbie operacji wykorzystuje się metody endoskopowe, które umożliwiają znikomy wpływ na ciało ludzkie i zapewniają precyzyjne wykonywanie zabiegów. Najnowocześniejsze roboty chirurgiczne mogą być sterowane przez chirurgów za pomocą Internetu z dowolnego miejsca.

W serwisie znajdziesz również chirurga przyjmującego prywatnie.

Szukasz chirurga na NFZ?

Dzień dobry,
W kategorii Chirurg znajdują się informacje o wolnych terminach na świadczenia:

  • Poradnia chirurgii klatki piersiowej
  • Poradnia chirurgii ogólnej
  • Poradnia chirurgii ogólnej dla dzieci
  • Poradnia chirurgii onkologicznej
  • Poradnia chirurgii onkologicznej dla dzieci
  • Poradnia chirurgii szczękowo-twarzowej
  • Poradnia chirurgii szczękowo-twarzowej dla dzieci
  • Poradnia kardiochirurgiczna
  • Poradnia kardiochirurgiczna dla dzieci