Ginekolog

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 28-11-2022 w Polsce są 2 722 placówki udzielające na NFZ świadczenia ginekolog. Średni czas oczekiwania to 29 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 10 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 44 dni.
Ginekolog to specjalista, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób narządu rodnego w każdym wieku. Ginekolog leczy również chorób weneryczne, a także choroby związane z płodnością.

Lekarz ginekolog położnik wykonuje cytologie oraz USG w celu profilaktyki. W zakres jego obowiązków zalicza się również dobranie właściwej metody antykoncepcyjnej. Ginekolog położnik zajmuje się także prowadzeniem ciąży oraz przygotowaniem do niej. Opiekuje się ciężarną, wykonuje niezbędne badania, a także zleca dodatkowe badania jeśli zachodzi taka potrzeba. Podczas każdej wizyty kobiety w ciąży, ginekolog dokonuje oceny stanu zdrowia mamy oraz dziecka. Specjalista ginekolog położnik leczy również choroby, które towarzysza ciąży np. cukrzycę ciążową czy nadciśnienie. Lekarz ginekolog położnik bada kobietę pod kątem ginekologicznym, która skarży się m.in. na bóle w podbrzuszu, obfite krwawienia miesięczne, nieregularne i zbyt bolesne cykle miesiączkowe, upławy, a także suchość, świąd i pieczenie pochwy.