Kardiolog

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 08-09-2024 w Polsce jest 1 275 placówek udzielających na NFZ świadczenia kardiolog. Średni czas oczekiwania to 206 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 100 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 441 dni.

Kardiolog na NFZ - co musisz wiedzieć?

Kardiolog to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układy sercowo-naczyniowego. Jego głównym zadaniem jest rozpoznanie wrodzonych i nabytych wad serca i układy krążenia. Lekarz kardiolog diagnozuje chorobę, ustala plan leczenia oraz prowadzi pacjentów w okresie rehabilitacji. Bardzo ważna jest również dla niego profilaktyka, która zmniejsza ryzyko rozwinięcia się choroby. W swojej pracy kardiolog zleca nadania kardiologiczne, które pomagają w diagnozowaniu chorób. Poza wywiadem z pacjentem zleca m.in. elektrokardiografię serca, tzw. EKG, holter EKG, echo serca oraz badanie dopplerowskie.

Lekarz kardiolog leczy pacjentów, którzy chorują na: nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, zapalenie mięśnia sercowego, zaburzenia rytmy serca (arytmia), wady serca wrodzone lub nabyte.

Do kardiologa warto się zgłosić, jeżeli występują takie objawy jak ucisk w klatce piersiowej, zmiany w rytmie serca, omdlenia i zasłabnięcia, duszności. Lekarz kardiolog przyjmuje na Narodowy Fundusz Zdrowia lub odpłatnie w prywatnych gabinetach.

W serwisie znajdziesz również kardiologa przyjmującego prywatnie.