Neurolog

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 13-06-2024 w Polsce jest 1 540 placówek udzielających na NFZ świadczenia neurolog. Średni czas oczekiwania to 157 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 85 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 225 dni.

Neurolog na NFZ - co musisz wiedzieć?

Neurolog to lekarz specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu nerwowego obwodowego i środkowego. Do jego obszaru obowiązków należy postawienie diagnozy oraz ułożenie planu leczenia. Poza chorobami o podłożu neurologicznymi, lekarz neurolog leczy choroby dotykające rdzeń kręgowy, mózg i nerwy obwodowe.

Podczas wizyty lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, a następnie przeprowadza badania neurologiczne: ogólnie oględziny ciała, badanie kończyn górnych i dolnych, badanie głowy i tułowia, chodu, mowy czy tzw. czucia powierzchniowego. Zapoznaje się również z dotychczasową dokumentacją medyczną, a w przypadku konieczności zleca badania potrzebne do postawienia odpowiedniej diagnozy.

Jeżeli chcą państwo skorzystać ze świadczeń neurologa w ramach Narodowego Funduszu Zdrowotnego, potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego lekarza pierwszego kontakty. Na wizytę w ramach NFZ czeka się od kilku tygodni do roku. Lekarz neurolog przyjmuje również w prywatnych poradniach neurologicznych, gdzie skierowanie nie jest wymagane.

W serwisie znajdziesz również neurologa przyjmującego prywatnie.