Reumatolog

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 25-04-2024 w Polsce jest 616 placówek udzielających na NFZ świadczenia reumatolog. Średni czas oczekiwania to 165 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 92 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 379 dni.

Reumatolog na NFZ - co musisz wiedzieć?

Reumatolog zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką schorzeń reumatycznych, kości stawów i chorób zapalnych tkanki łącznej. W obszarze leczenia lekarza reumatologa znajdują się takie choroby jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zwyrodnienie stawów, osteoporoza, dna moczanowa, sarkoidoza, fibromialgia, toczeń rumieniowaty układowy czy gorączka reumatyczna.

Wizyta u reumatologa polega na przeprowadzeniu badania przedmiotowego i podmiotowego, a także badania czynnościowego układu ruchu i tkanki łącznej. Lekarz specjalista wykonuje także punkcje, blokady, iniekcje, a gdy jest konieczność to kieruje na zabiegi chirurgiczne. Reumatolog ma kompetencje do zlecenia badań laboratoryjnym, a także skierowania na rehabilitację lub leczenie sanatoryjne. W jego obszarze zainteresowań jest także przygotowanie dokumentacji do celów ubezpieczeniowych dla lekarzy orzeczników NFZ.

Do lekarza reumatologa wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalisty. Reumatolog przyjmuje również odpłatnie w gabinecie prywatnym bez konieczności posiadania skierowania.

W serwisie znajdziesz również reumatologa przyjmującego prywatnie.