Oddział dermatologiczny

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 29-05-2024 w Polsce są 52 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział dermatologiczny. Średni czas oczekiwania to 94 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 31 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 558 dni.

Oddział dermatologiczny na NFZ - co musisz wiedzieć?

Oddział dermatologiczny realizuje świadczenia hospitalizacyjne z zakresu diagnozowania i leczenia chorób skórnych, alergicznych oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Oddział dermatologiczny diagnozuje i leczy m.in. zakażenia bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze i grzybicze skóry takie jak róża, borelioza, półpasiec, atopowe zapalenie skóry, pokrzywki, choroby pęcherzowe skóry o podłożu autoimmunologicznym, choroby naczyniowe skóry np. plamice, choroby tkanki łącznej np. toczeń rumieniowaty, chłoniaki skóry, zaburzenia barwnikowe skóry, znamiona i nowotwory łagodne oraz ciężkie odmiany trądziku m.in. ropowiczy, odwrócony i różowaty.

Oddział dermatologiczny ma kompetencje do przeprowadzenia zabiegów fototerapii systemowej (UVA, UVB, PUVA) i miejscowej (UVB), krioterapii (leczenie ciekłym azotem) oraz elektrokoagulacji czyli niszczenie zmian skórnych przy użyciu prądu zmiennego. W razie potrzeby wykonywane są badania dermatoskopijne, histopatologiczne, bakteriologiczne, immunologiczne i alergologiczne.
Oddział Dermatologii realizuje świadczenia hospitalizacyjne w ramach kontraktu z NFZ oraz usługi komercyjne.