Oddział leczenia jednego dnia

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 03-07-2020 w Polsce są 202 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział leczenia jednego dnia. Średni czas oczekiwania to 111 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 19 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 314 dni.
Oddział leczenia jednego dnia realizuje drobne zabiegi oraz operacje, pozwalające na krótki pobyt Pacjenta w Oddziale, nie dłuższy niż 24 godziny, z zakresu m.in. okulistyki np. zabiegi witrektomii na siatkówce, usuwanie zaćmy, chirurgii szczękowej, ortopedii, kardiologii, laryngologii, a także pulmonologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii narządów. Oddziały posiadają kompetencje do zoperowania m.in. przepukliny, pęcherzyka żółciowego, usunięcia migdałków czy guzków w piersiach, a także rekonstrukcji więzadłowego stawu kolanowego w tym rekonstrukcja ACL, PCL, MCL czy kompleksu tylno-bocznego.

Oddział leczenia jednego dnia wyposażony jest w zaawansowane technologicznie aparatury diagnostycznej i nowoczesne techniki anestezjologiczne, które umożliwiają skrócenie czasu pobytu pacjenta w szpitalu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko infekcji wewnątrzszpitalnych i stres. Niektóre zabiegi wykonywane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Istnieje także możliwość skorzystania z usług medycznych odpłatnie.

Przed zabiegiem, każdy pacjent odbywa konsultację z lekarzem, który w razie konieczności prosi o wykaz badań dodatkowych do zabiegu.