Rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 25-04-2024 w Polsce jest 87 placówek udzielających na NFZ świadczenia rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych. Średni czas oczekiwania to 31 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 2 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 173 dni.

Rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych na NFZ - co musisz wiedzieć?

Rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych udziela świadczeń zdrowotnych osobom, które ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania świadczeń rehabilitacyjnych, a także całodobowego nadzoru medycznego. Obejmuje kompleksową rehabilitację pacjentów z chorobą układu krążenia.

Rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych ma na celu przywrócenie częściowej lub całkowitej sprawności fizycznej, psychofizycznej, a także jak najszybszy powrót do dotychczasowej aktywności. Prowadzone ćwiczenia oraz terapię, leczą i minimalizują postępowanie choroby, a także mają na celu poprawę jakości życia i funkcjonowania chorych.
Rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych obejmuje szereg programów w zakresie farmakoterapii, opieki psychologicznej, aktywności fizycznej, a także edukacji dotyczącej zmiany stylu życia.

Rehabilitacja kardiologiczna w warunkach stacjonarnych odbywa się w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie skierowania od lekarza oddziału kardiologicznego, kardiochirurgicznego, chorób wewnętrznych, lekarza poradni kardiologicznej, rehabilitacyjnej lub w przypadku skierowań dla dzieci oddziału lub poradni dziecięcej. Możliwa jest również odpłatnie, w ramach działalności komercyjnej.