Poradnia periodontologiczna

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 29-05-2024 w Polsce jest 40 placówek udzielających na NFZ świadczenia poradnia periodontologiczna. Średni czas oczekiwania to 119 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 0 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 572 dni.

Poradnia periodontologiczna na NFZ - co musisz wiedzieć?

Poradnie periodontologiczne świadczy specjalistyczne usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia chorób przyzębia (tkanek wokół zęba) i błony śluzowej jamy ustnej. Do głównych objawów tych chorób należy krwawienie dziąseł oraz rozchwianie zębów.

Poradnie chorób błon śluzowych przyzębia przeprowadzają leczenie zachowawcze i chirurgiczne przyzębia i błon śluzowych, takich jak: kiretaż zamknięty i otwarty, plastyka przedsionka jamy ustnej. Przeprowadzają zabiegi usuwania kamienia nadddziąsłowego i kamienia podddziąsłowego, szynowania zębów włóknem szklanym. Do zadań należy również rekonstrukcja protetyczna utraconych zębów i tkanek miękkich przyzębia: korony, mosty, protezy szkieletowe i szynoprotezy, leczenie wad wrodzonych tkanek miękkich jamy ustnej. Ponadto mają kompetencje do wykonywania laseroterapii biostymulacyjnej, wykonywania przeszczepów dziąsłowych,

Poradnie Chorób Błon Śluzowych Jamy Ustnej zajmują się również profilaktyką onkologiczną, profilaktyką powikłań terapii onkologicznych oraz mają kompetencje do pobierania wycinków/biopsji.

Poradnie Chorób przyzębia świadczą usługi refundowane przez NFZ z zakresu kontraktu specjalistycznego w zakresie periodontologii, a także odpłatne.