Poradnia leczenia bólu

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 02-07-2025 w Polsce działa 199 placówek udzielających na NFZ świadczenia poradnia leczenia bólu. Średni czas oczekiwania to 129 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 23 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 321 dni.

Poradnia leczenia bólu na NFZ - co musisz wiedzieć?

Poradnie leczenia bólu to poradnie specjalistyczne, które zajmują się leczeniem pacjentów cierpiących z powodu m.in. bólu przy chorobie Parkinsona, bólu w przebiegu choroby Alzheimera, bólu środkowego u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (SMS), neuralgii i neuropatii popółpaścowej, dystonii ogniskowej twarzy, polineuropatii. W obszarze działań poradni znajduje się także leczenie osób cierpiących na migrenowe bóle głowy, nerwobóle oraz bóle reumatoidalne. Poradnie leczenia bólu mają kompetencje do klinicznej oceny bólu. I Personel medyczny diagnozuje zespół bólowy, ustala plan leczenia oraz przekazuje pacjentowi wszystkie informacje na temat dolegliwości bólowych. Poradnie leczenia bólu obejmują kompleksową opiekę nad pacjentem. Leczenie jest wielokierunkowe i prowadzone jest w postaci kompleksowej farmakoterapii, zabiegów z zakresu elektrostymulacji tzw. TENS, blokady czasowej i splotów nerwowych, neurodestrukcji, neuromodulacji, fizjoterapii czy psychoterapii. Poradnia leczenia bólu wymaga skierowania od lekarza posiadającego umowę z NFZ.

Poradnia leczenia bólu na NFZ - dostępność w Polsce

Poradnie leczenia bólu na NFZ dostępność w PolsceWykres "Poradnie leczenia bólu na NFZ dostępność w Polsce" liniowo-słupkowy przedstawia medianę czasu oczekiwania oraz liczbę świadczeniodawców.GRUSTYLUTMARKWIMAJCZELIPSIEWRZPAŹLISGRUSTYLUTMARKWIMAJ202320242025050100150200020406080100Czas oczekiwania (mediana)Liczba świadczeniodawcówMediana czasu oczekiwania (dni)Liczba świadczeniodawców