Poradnia leczenia bólu

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 16-06-2024 w Polsce są 194 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia leczenia bólu. Średni czas oczekiwania to 114 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 30 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 357 dni.

Poradnia leczenia bólu na NFZ - co musisz wiedzieć?

Poradnie leczenia bólu to poradnie specjalistyczne, które zajmują się leczeniem pacjentów cierpiących z powodu m.in. bólu przy chorobie Parkinsona, bólu w przebiegu choroby Alzheimera, bólu środkowego u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (SMS), neuralgii i neuropatii popółpaścowej, dystonii ogniskowej twarzy, polineuropatii. W obszarze działań poradni znajduje się także leczenie osób cierpiących na migrenowe bóle głowy, nerwobóle oraz bóle reumatoidalne. Poradnie leczenia bólu mają kompetencje do klinicznej oceny bólu. I Personel medyczny diagnozuje zespół bólowy, ustala plan leczenia oraz przekazuje pacjentowi wszystkie informacje na temat dolegliwości bólowych.
Poradnie leczenia bólu obejmują kompleksową opiekę nad pacjentem. Leczenie jest wielokierunkowe i prowadzone jest w postaci kompleksowej farmakoterapii, zabiegów z zakresu elektrostymulacji tzw. TENS, blokady czasowej i splotów nerwowych, neurodestrukcji, neuromodulacji, fizjoterapii czy psychoterapii.
Poradnia leczenia bólu wymaga skierowania od lekarza posiadającego umowę z NFZ.