Poradnia rehabilitacyjna

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 20-07-2024 w Polsce jest 1 091 placówek udzielających na NFZ świadczenia poradnia rehabilitacyjna. Średni czas oczekiwania to 62 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 28 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 132 dni.

Poradnia rehabilitacyjna na NFZ - co musisz wiedzieć?

Poradnie rehabilitacyjne udzielają świadczeń medycznych w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia. Program rehabilitacji jest indywidualnie dobierany do potrzeb pacjenta. W obszarze działań poradni rehabilitacyjnych leży wykonywanie zabiegów, mających na celu rehabilitację i polepszenie zdrowia pacjenta przy schorzeniach chirurgicznych i urazowo-ortopedycznych, schorzeniach neurologicznych, chorobach reumatycznych oraz zwyrodnieniowych.
Poradnie rehabilitacyjne udzielają świadczeń na podstawie skierowania od lekarza POZ, lekarza specjalisty, który pracuje w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Niektóre świadczenia wymagają skierowania tylko i wyłącznie od lekarza specjalisty.
Na podstawie skierowania od lekarza POZ lub specjalisty, pacjenci mogą skorzystać z opieki rehabilitacyjnej w warunkach ambulatoryjnych, oddziału dziennego i domowych. Poradnie rehabilitacyjne udzielają także rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej, ogólnoustrojowej i pulmonologicznej w warunkach oddziału stacjonarnego.