Program in vitro
Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Program in vitro na NFZ - co musisz wiedzieć?
Program leczenia niepłodności metodą in vitro skierowany jest do par w związku małżeńskim lub we wspólnym pożyciu, u których zdiagnozowano niepłodność lub które były nieskutecznie leczone w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Obejmuje także pary, które mają kriokonserwowane zarodki utworzone w ramach wcześniej realizowanych procedur. Placówki oferują szeroki wachlarz usług, w tym do sześciu indywidualnych procedur wspomaganego rozrodu, takich jak cykle zapłodnienia z własnymi komórkami rozrodczymi, dawstwem nasienia, oocytami od dawczyń oraz dawstwem zarodków.
Wybór odpowiedniej placówki to pierwszy krok w procesie leczenia. Następnie należy umówić się na wizytę kwalifikacyjną, złożyć wymagane zgody i oświadczenia oraz przystąpić do szczegółowej kwalifikacji do programu. Kwalifikacja ta obejmuje przygotowanie dokumentacji medycznej, szczegółowy wywiad oraz szereg badań, które są bezpłatne. Po pomyślnej kwalifikacji rozpoczyna się proces leczenia niepłodności. Placówki te oferują leczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów, co zwiększa szansę na sukces. Przyczyna niepłodności może leżeć po stronie jednego z partnerów lub obojga, a sposób leczenia zależy od przyczyny oraz od tego, czy para korzysta z własnych czy obcych komórek rozrodczych.
Placówki te zapewniają najwyższy standard opieki medycznej, zgodnie z aktualnymi przepisami i wytycznymi dotyczącymi leczenia niepłodności. W trakcie procedur in vitro stosowane są zaawansowane technologie i metody, a cały proces leczenia jest nadzorowany przez doświadczonych specjalistów. Dzięki kriokonserwacji zarodki mogą być przechowywane i wykorzystane w późniejszych cyklach, co dodatkowo zwiększa szanse na sukces.