1. Lekarze
  2. Izba Lekarska w Krakowie

Violetta Barbara Hosiawa

Violetta Barbara Hosiawa zdobyła tytuł lekarza. Jej numer prawa wykonywania zawodu (PWZ) to 8056563. Swoją obecną działalność leczniczą otworzyła dnia 16-10-2002, działalność ma numer NIP: 6370002968. Jej posiadana specjalizacja to położnictwo i ginekologia. Wg danych z dnia 07-05-2024 lekarka ma upoważnienie ZUS do przygotowania zaświadczeń lekarskich (np. zwolnień lekarskich).

Opinie o: Violetta Barbara Hosiawa

Dodaj opinię
Magdalena C.
1/5
20-04-2024 20:58
(treść usunięta przez moderatora) Przyszłam do niej z wynikami badań, o jakie poprosiła na wcześniejszej wizycie. Wydała diagnozę ze wszystko jest OK, to typowe w moim wieku itp. Nie dawało mi to jednak spokoju. Kontrolnie poszła do innego lekarza z tymi badaniami. Drugi lekarz w trybie pilnym kierował mnie na onkologie. (treść usunięta przez moderatora)
Barbara
5/5
31-05-2024 15:46
Mogę napisać tylko dobre słowa o Pani doktor .
Co jest dla mnie najważniejsze na wizycie ?
Poczucie, że lekarz mnie szanuje , że w tej chwili gdy jestem na wizycie w gabinecie jestem ważna dla niego jako pacjentka .
Że wysłucha mnie co mam do powiedzenia .
Nie musi mnie traktować jak dziecko z uśmiechem od ucha do ucha .
Bo lekarz też ma swoje problemy i swoje życie.
Wystarczy, że spojrzy na mnie życzliwie, będzie mówił spokojnym , łagodnym głosem .
I będzie kompetentny .
Postawi słuszną diagnozę , dobierze odpowiednie leki .
I jeśli jest to poważne schorzenie da racjonalną wizję przyszłości
I taka jest moja Pani Doktor Viola
Karolina
5/5
13-08-2024 19:41
Po dzisiejszej wizycie mogę śmiało powiedzieć, że Pani Doktor jest nie tylko świetnym fachowcem, lecz przede wszystkim osobą bardzo ludzką. Po przedstawieniu mojego problemu zdrowotnego, Pani Doktor przeprowadziła komplet badań oraz dokładny wywiad. Usłyszałam od Pani Doktor wiele słów wsparcia. Polecam z czystym sumieniem! Już jestem umówiona na kolejną wizytę .
Urszula K
5/5
08-09-2024 11:23
Wspaniała,Empatyczna Pani Doktor
Dzięki niej i jej trafnej diagnozie choroba uchwycona we wczesnym stadium
Jestem dozgonnie wdzięczna
👍🥰
Agnieszka
5/5
10-10-2024 17:22
Jestem niezmiernie wdzięczna Pani doktor za okazaną empatię i troskę o moją mamę. Po wizycie mojej mamy u Pani Hosiawy, Pani doktor , za zgodą mamy , zadzwoniła do mnie i przedstawiła opinię o stanie zdrowia mojej mamy, co więcej, błyskawicznie załatwiła termin do szpitala. Mama jest już po operacji Wszystko dobrze się skończyło dzięki szybkiej reakcji Pani doktor . Jestem niezmiernie wdzięczna losowi , że moja mama trafiła do tak wspaniałego Lekarza.
Pacjent
1/5
28-01-2025 15:55
Nie polecam. Bardzo nie przyjemna Pani Doktor, zero zainteresowania, kiedy powiedziałam jej o moich dolegliwościach to jeszcze mnie zkwitowała że skąd ona ma to wiedzieć. Nie polecam, można się bardzo zrazić do ginekologów chodząc do Pani Hosiawy
Natalia
1/5
29-01-2025 15:36
Pani Doktor zdecydowanie minęła się z powołaniem. Zostałam przez dr Hosiawę upokorzona na wizycie, kiedy podkład higieniczny zsunąl się z fotela Pani doktor uraczyła mnie tyradą na temat mojego złego wychowania, braku szacunku i higieny osobistej. Na koniec dodała, że nie ma ochoty wdychać bakterii z mojej pochwy.
Pretensjonalna i pozbawiona kultury osoba. Sytuacja została zgłoszona do dyrektora placówki.
Agata
1/5
06-02-2025 12:13
Pani powinna zostać zwolniona dyscyplinarnie!! W głowie się nie mieści na co sobie pozwala - arogancka i zarozumiała, pozbawiona empatii - pacjentki traktuje nagannie (brak mi właściwego słowa by to wyrazić).
Pani Hosiawa - nie zawsze Pani będzie tak piękna i młoda jak obecnie!

Widzę, że więcej osób ma podobne "wrażenia". Coś należałoby z tym zrobić - również zgłaszam sprawę do dyrekcji.

Szkoda, że nie poczytałam opinii przed wizytą.
Pacjent
1/5
03-03-2025 12:09
Nie polecam pani ginekolog Violetty Hosiawy. Od razu od wejścia do gabinetu nieprzyjemna. Przyszłam z problemem, z którym byłam już wcześniej u lekarza, żeby dostać skierowanie na zalecone badania lub na inne, które pociągną moją sprawę dalej. Pokazałam zalecenia i wyniki badań USG, pani Wioletta ciężko westchnęła, złożyła ręce i powiedziała że nie wie czego ja od niej chcę, nie będzie tego czytać, że mam jej opowiedzieć. Mówiąc o problemie z jakim przyszłam nie dała dokończyć, tylko komentowała zalecenia które otrzymałam tym, że to w ogóle nie jest związane z moim problemem i nie rozumie czemu poprzednia pani doktor mi je zaleciła. Odpowiadała opryskliwie, jakby nie chciała żebym tam w ogóle była. Westchnienia i wzruszania ramionami, patrzenie na mnie jak na idiotkę przez całą wizytę. Kiedy ja również w odpowiedzi wzruszyłam ramionami Pani doktor wygłosiła przemowę o tym jak okropne jest moje zachowanie, jak bezczelne jest zachowanie wszystkich młodych ludzi, a gdyby jej córka zachowywała się w ten sam sposób co ja to by się wstydziła - kiedy po prostu odpowiadałam na Pani pytania. Jeśli życzy sobie Pani przyjmować tylko osoby 30+ to proszę to zaznaczyć. Ciągłe komentarze że ona nie wie czego ja oczekuję, nie wie czego bym tu chciała, co ona ma z tym zrobić. Nie wysłuchała do końca moich objawów, nie dałam rady powiedzieć wszystkiego a Pani Doktor postawiła już diagnozę, że to normalna rzecz i tyle. Ostatecznie dostałam skierowanie na badania, które, jak stwierdziła, nie są mi w ogóle do niczego potrzebne, oraz recepte na leki przeciwbólowe. Otrzymałam również skierowanie do laboratorium, które skomentowała "ja Pani mogę to wypisać, może Pani znajdzie jakiś termin za dwa lata, ale co mnie to obchodzi...." Ja o nic takiego nie prosiłam, Pani Doktor sama to zaproponowała, a zachowanie jakbym jej kazała to zrobić. Ostatecznie z wizyty nie wyciągnęłam nic, tylko informację, że moje zalecenia są bez sensu. Od niej nie dostałam żadnych innych. Brak jakiegokolwiek zainteresowania, brak rozmowy, dobrego wywiadu, niepotrzebne komentarze, patrzenie z góry, bo ona się zna, a ja nie i jestem jakąś gówniarą. Jakby moja mama zachowywała się w ten sposób co Pani to też bym się wstydziła. Nie zna mnie Pani, nie wie jak się czuję i z czym przychodzę. Bardzo oceniające podejście do pacjenta, który i tak się stresuje wizytą. Do następnej pacjentki, starszej ode mnie, potrafiła się nawet uśmiechnąć. Z wizyty wyszłam z płaczem i napewno nie wrócę, z czego Pani Wioletta pewnie będzie zadowolona.
Jolanta
1/5
11-03-2025 08:35
Kategorycznie odradzam. Byłam na wizycie u Pani doktor o godz.9tej. Przywitała mnie zmęczona zła i sfrustrowana pytaniem co ja chcę. Otóż poprosiłam o skierowanie na cytologię. W drugim zdaniu konwersacji dowiedziałam się że jestem niedouczona gdyż pomyliłam dni w których należy wykonać cytologię. Ciekawe czy ta Pani byłaby biegła w branży w której ja pracuję.
Jestem zdrowa chciałam tylko wizyty kontrolnej. Co dopiero jak ktoś przyjdzie z problemami.
Było niesympatycznie opryskliwie.
Omijajcie ją szerokim łukiem.
Marta
1/5
08-05-2025 17:13
U Pani doktor byłam prywatnie w Olkuszu. Na wizycie starała się być miła bo za wizytę słono się płaciło. Niemniej jednak swoimi uwagami i komentarzami dotyczącymi mojej choroby z którą wcale do niej nie przyszłam doprowadziła mnie do łez. Użalała się jakbym była jedyną chorą i niepełnosprawną osobą na świecie. Poczułam się bardzo źle. Ta wizyta bardzo mnie przygnębiła. Pani doktor nie wie co to empatia i jak trzeba traktować chorych ludzi. Bo oni napewno nie oczekują litości tylko szacunku i pomocy. Jak zadzwoniłam do Pani doktor z zapytaniem o coś co mnie zaniepokoiło i się przedstawiłam to naskoczyła na mnie że ona przez telefon nie leczy i żebym do niej nie dzwoniła. Oczywiście powinnam pójść i zapłacić parę stówek to znowu by się siliła na uprzejmość. Okropna kobieta. Też uważam że nie powinna być lekarzem. Nie polecam!!! Szkoda że teraz trafiłam na te opinie
Kam
1/5
26-05-2025 08:53
Niestety również nie polecam wizyty u dr Hosiawy. Miałam okazję przeżyć tę nieprzyjemność dwukrotnie w Olkuszu (ze względu na brak terminów do innych specjalistów i pilny problem).

Wyniosłość wyczuwalna od samego momentu wejścia do gabinetu. Byłam też w szoku jak pani dr zwraca się do pań z recepcji (chodziło o znalezienie wyników badań) - arogancko i wręcz chamsko (!) i to wszystko przy czekających pacjentach.

Teraz nie dziwi mnie dlaczego jest do niej tyle wolnych terminów.
Agata
1/5
06-06-2025 11:39
Zdecydowanie nie polecam, atmosfera na wizycie była tragiczna. Przez panią doktor byłam traktowana z wyższością i arogancją, pozwalała sobie też na nieprzyjemne i oceniające komentarze. Nie rozumiem po co takie osoby wybierają ten zawód.
W
1/5
25-06-2025 23:23
Cóż tu powiedzieć? Nigdy więcej do tej Pani.

Pani doktor stwierdziła, iż świetnym pomysłem będzie wyjście z gabinetu i pozostawienie drzwi OTWARTYCH na korytarz gdzie mogą przebywać inny pacjenci oraz personel, w momencie gdy leżałam PÓŁ NAGA na leżance.

Już nie wspominając o protekcjonalności ze strony Pani doktor, zachowywała się jak obrażone dziecko, które w ostateczności pomoże, bo rodzic kazał.

Przyszłam m.in. z infekcją. Pani doktor nawet nie zbadała ani nie spojrzała na problem, a musiała to robić Pani pielęgniarka i to ona zasugerowała leki. Nie chcę tu umniejszać Pani pielęgniarce, która była przemiłą kobietą i na pewno zna się na swojej pracy, jednak przyszłam do lekarza po radę i leki a nie do pielęgniarki. Tym bardziej, że Pani doktor wypisała receptę tak o, po czym tydzień później jednak dostaje nową z innymi lekami (po zakończeniu już leczenia), bo wyniki „cytologii” przyszły - cytologia przy infekcji nie wchodzi w grę nawet, więc nie wiem o czym Pani mówiła.

Co więcej, Pani doktor gdy już z wielką łaską pozwoliła zrobić badania, których również potrzebowałam, w odpowiedzi na ostrzeżenie Pani pielęgniarki, że pobieranie materiału może być nie przyjemne, co powiedziała Pani doktor? „Jak Pani chciała to może pocierpieć teraz”.

Osobiście uważam zachowanie Pani doktor za żałosne. Wstyd tak traktować ludzi. Wstyd. Brak empatii, brak kompetencji. Jeszcze raz wstyd.
J
5/5
11-07-2025 21:55
A mnie z kolei pani doktor bardzo pomogła. Sytuacja wyglądała nieciekawie, a dzięki pani doktor została postawiona bardzo szybka diagnoza, która na szczęście okazała się niegroźna, ale było jednak trochę strachu. Na szczęście szybko się wyjaśniło dzięki pani doktor.
Edyta
1/5
16-07-2025 13:18
Mam wizytę u tej pani doktor za kilka dni,po tych opiniach których jest więcej złych niż dobrych trochę się boje,mam nadzieję że będę mogła napisać dobrą opinie o tej pani,
Magda
3/5
09-09-2025 20:13
Byłam na wizycie u tej pani doktor pierwszy raz. Panie wołają po imieniu, więc nie wiedziałam, że wymalowana i wystrojona osoba to lekarz." Przecież nie będę trzymać pani w nieskończoność drzwi" usłyszałam. Nie wiedząc gdzie mam wejść. Tak na dzień dobry. Eh... Dobrze, że jestem już baaardzo dorosła, więc nie zrobiło to na mnie wrażenia. Dla młodych , przyszłych mam niespecjalna zachęta do wizyt lekarskich. Samo badanie wydaje mi się ok. ale jestem z innej branży więc się nie wypowiadam.
Pacjentka
1/5
17-09-2025 16:20
Bardzo żałuję, że nie przeczytałam opinii przed wizytą. Zrezygnowałam w trakcie, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło. Lekarka nieuprzejmna, nieprofesjonalna, pozwala sobie na karygodne komentarze w obszarach spoza jej specjalizacji (zdrowie psychiczne). Mocno odradzam.
Anna
5/5
19-11-2025 21:39
Nie rozumiem skąd tak wiele negatywnych komentarzy - Pani Doktor to jedna z dwóch lekarzy ginekologów, która przez 32 lata jak chodzę po tym świecie, podeszła do mnie po ludzku.

Zleciła najpotrzebniejsze badania, nie zlekceważyła tematu, była niesamowicie uprzejma i profesjonalna.
Barbara
1/5
03-12-2025 21:00
Niestety również nie polecam . Bardzo niemiła i nieuprzejma pani , podchodząca lekceważąco i nieprofesjonalnie do pacjenta brrrr Pierwsza i ostatnia wizyta
Sandra
1/5
22-12-2025 11:01
Złośliwe komentarze, brak zrozumienia, czekanie aż Pani łaskawie odłoży telefon i zajmie się wizytą. Usłyszane na koniec „Czy coś jeszcze bo mam jeszcze wielu pacjentów” zadecydowało że nigdy więcej do tej Pani nie przyszłam. Bardzo odradzam. Zdrowie jest najważniejsze a wizyty u Pani to zmarnowany czas, no chyba że chce się „odbębnić” wizytę po receptę na tabletki antykoncepcyjne. Zmieniłam ginekologa i udało się, po raz pierwszy w życiu czuję się zaopiekowana, wypytana o historię medyczną jak należy i zrozumiana. Podsumowując - niektórzy lekarze zdecydowanie nie powinni wykonywać swojego zawodu i minęli się z powołaniem, w tym Pani Hosiawa.
Zdruzgotana
1/5
18-02-2026 19:00
Lekarka nieporozumienie...poszłam na prywatna wizytę z podejrzeniem raka szyjki macicy, lekarka burknęla na mnie ze trzrba badania. Na pytanie czy wybik cytologii wygląda bardzo zle odpowiedziała wyglada jak wyglada...albo jest albo nie ma... wizyta trwała 2 minuty...zero pytań czy badań. Nawet po recepte na vit C juz tam nie pójdę. Okropny człowiek
Monika
1/5
22-04-2026 11:15
Niestety dołączam do grona osób zniesmaczonych podejściem i komentarzami pani Violetty na wizycie lekarskiej .Traktowanie pacjenta jak niedouczonego głupka i okazywanie swojej wyższości bo co pacjent w trakcie badania i latania z gołym tyłkiem po gabinecie ma zrobić bo pani Violetta zapomniała zapytać z czym przychodzę.I oczywiście pretensje,że to ja nic nie powiedziałam.
A na koniec jeszcze niewybredny żart do swoich współpracownic przy pacjencie "ryb to tutaj mamy pod dostatkiem"🤦
Szczerze brak mi słów 🤷
Henryka
5/5
22-04-2026 17:04
22.04.2026 roku Pani Doktor bardzo miła,sympatyczna, kontaktowa,konkretna .Delikatna przy badaniu,jestem pozytywnie zaskoczona. Polecam .
Katarzyna
1/5
23-04-2026 01:06
Ta osoba nie powinna wykonywać zawodu ginekologa , czy dyrektor przychodni nie widzi co ona robi z pacjentami ? Czekałam pół roku na wizytę i nie skorzystałam niej bo na wstępie wykłócała się że mną u już nie chciałam żeby mnie badała bo jeszcze by mu coś zrobiła ,
Julia
5/5
18-05-2026 13:40
Byłam dzisiaj pierwszy raz na wizycie u Pani Doktor. To była moja pierwsza wizyta u ginekologa.
Miałam duży nie pokój związany z wizytą.
Pani Doktor przyjeła mnie bardzo miło ,uśmiechnięta ,bardzo delikatna podczas badania
.Badanie bardzo delikatne z informacją co Pani Doktor robi.
POżniej badanie usg również bardzo delikatnie z infromacja jak wyglądają moje jajniki i macica.
Dostałam skierowanie na usg piersi.
Wszystko dokładnie i wyczerpująco wyjasnione.
Jestem zachwycona Panią Doktor.
Agnieszka
1/5
18-05-2026 20:41
najgorsza wizyta na jakiej byłam, nieludzkie traktowanie, kompletny brak empatii i traktowanie pacjenta z wyższością. ostatnie pozytywne komentarze zdecydowanie robione sztucznie, proszę zwrócić uwagę na pisownie i zwroty: "Pani Doktor", ciągle się powtarzające. jak ktoś pójdzie na wizytę to przekona się na własnej skórze
Marta
5/5
15-06-2026 18:24
Jakiś czas temu byłam u Pani doktor na wizycie. Pierwsze wrażenie takie, że chciałam uciec spod gabinetu. Pani Doktor okazała się wspaniałą osobą. Zleciła mi pełny pakiet badań, kiedy otrzymała wyniki napisała do mnie smsa, że wszystko w porządku. Jestem pod wrażeniem podejścia do pacjenta.
Dodaj opinię