1. Prywatnie
  2. Chirurg stomatolog

Chirurg stomatolog prywatnie

K
Katowice
2 specjalistów
Ł
Łódź
3 specjalistów
P
Poznań
4 specjalistów
W
Warszawa
13 specjalistów
Na dzień 29-02-2024 umożliwiamy umówienie wizyty u 22 specjalistów chirurgów stomatologicznych przyjmujących prywatnie. Najszybszy dostępny termin jest dziś. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 50 PLN.

Chirurg stomatolog prywatnie - co musisz wiedzieć?

Lekarz chirurg stomatolog jest specjalistą, który zajmuje się leczeniem chorób jamy ustnej za pomocą zabiegów chirurgicznych. W gabinecie prywatnym lekarz chirurg stomatolog przeprowadza różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne, które są niezbędne do wyleczenia choroby lub dolegliwości pacjenta.

W celu ustalenia diagnozy oraz zaplanowania leczenia, chirurg stomatolog w prywatnym gabinecie może zlecić pacjentowi różnego rodzaju badania diagnostyczne. Mogą one obejmować badania laboratoryjne, takie jak badanie poziomu pH lub bakteriologiczne pobranie wycinków z jamy ustnej, oraz badania obrazowe — takie jak tomografia komputerowa zatok czy zdjęcia pantomograficzne. Chirurg stomatolog interpretuje wyniki tych badań i na ich podstawie dobiera odpowiednią metodę leczenia.

Jeśli lekarz chirurg stomatolog uzna, że operacja jest konieczna w celu wyleczenia pacjenta, przeprowadza on zabieg chirurgiczny, lub skieruje pacjenta do szpitala na specjalny oddział w celu jej przeprowadzenia. Zabiegi, które lekarz chirurg stomatolog może wykonać, mogą obejmować: ekstrakcję zęba, leczenie kanałowe, chirurgiczne usunięcie torbieli czy guzów z jamy ustnej, implantację zębów czy też korekcję wad zgryzu.

W prywatnym gabinecie lekarz chirurg stomatolog pracuje z pacjentami indywidualnie, oferując im specjalistyczne leczenie chirurgiczne dostosowane do ich potrzeb. Chirurg stomatolog może również skierować pacjenta na dalsze leczenie do specjalisty, jeżeli zachodzi taka potrzeba, np. w przypadku złożonych zabiegów implantologicznych czy też chirurgicznego leczenia chorób przyzębia.

W serwisie znajdziesz również chirurga stomatologicznego na NFZ.