1. Prywatnie
  2. Dermatolog

Dermatolog prywatnie

G
Gdańsk
5 specjalistów
K
Kraków
1 specjalista
Ł
Łódź
3 specjalistów
O
Olsztyn
1 specjalista
P
Poznań
3 specjalistów
R
Rzeszów
9 specjalistów
S
Szczecin
1 specjalista
W
Wrocław
2 specjalistów
Warszawa
10 specjalistów
Aktualnie umożliwiamy odbycie wizyt u 35 specjalistów dermatologów przyjmujących odpłatnie. Pierwszy wolny termin jest dziś. Ceny komercyjnych konsultacji zaczynają się od 210 zł.

Dermatolog prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatologia jest to dział medycyny, który specjalizuje się w chorobach skóry a także struktury i funkcji skór. Współcześni dermatolodzy uczestniczą w opracowaniu kosmetyków o właściwościach medycznych, a ich specjalizacja łączy się również z medycyną estetyczną, wenerologią i dermatochirurgią.

Dermatolog jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się diagnozą, leczeniem oraz profilaktyką chorób, jakie dotykają skóry, włosów i paznokci. W wielu przypadkach dermatolog zajmuje się ogólnymi schorzeniami, których objawy są widoczne na skórze. Wśród najczęstszych dolegliwości, z jakimi można zgłosić się na odpłatną wizytę do specjalisty dermatologa, należy wskazać: trądzik różowaty, pospolity i młodzieńczy, łupież, łuszczyca, choroby zakaźne takie, jak świerzb, grzybica, brodawki, a także odmrożenia, oparzenia oraz osłabienie stanu paznokci i włosów. Na wizytę u dermatologa można wybrać się bez skierowania do prywatnego gabinetu w poradni dermatologicznej.

Badanie dermatologiczne polega na oglądaniu skóry, włosów, paznokci, błon śluzowych. Następnym etapem w czasie wizyty jest badanie dermatoskopem. Urządzenie to dokładnie powiększa i doświetla wykwity skórne, znamiona. Dermatolog może skierować pacjenta na badania bakteriologiczne i laboratoryjne badanie krwi. Kompleksowe leczenie chorób skóry może zakończyć się zabiegami krioterapii, laseroterapii, fototerapii lub wieloma innymi poprawiającymi estetykę i wygląd skóry.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ.