Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Rzeszów

Dermatolog Rzeszów prywatnie

Wg. stanu na 24-04-2024 w Rzeszowie jest 9 lekarzy dermatologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 220-230 zł.

Dermatolog Rzeszów prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest specjalistą specjalizującym się w rozpoznawaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie wdrażaniu właściwego metody leczenia. Dziedzina, którą interesuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo rozległa, bo choć może wydawać się, że skóra i problemy z nią związane nie są tak zawiłe, to często stanowi ona początek do rozpoznania różnego rodzaju innych chorób. Ponadto, wykwalifikowany dermatolog bada choroby włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pobliskie: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Choroby, które diagnozuje ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Rzeszowa bada te dolegliwości zdrowotne dokładnie je analizując (ew. korzystając z pomocy specjalnego dermatoskopu), a następnie leczy przy asyście np. podania odpowiednich antybiotyków, maści i kremów. Zaleca również właściwy dla chorego tryb życia i czynności lub rzeczy, mogące powstrzymać postęp schorzenia. W niektórych przypadkach, które wymagają bardziej kompleksowej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze znacznymi przebarwieniami). Co więcej, może skierować chorego na operacyjny zabieg wycięcia zmiany skórnej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy standardowe leczenie nie zapowiada poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.

Udając się na wizytę do dermatologa w Rzeszowie, warto się wcześniej przygotować. Powinniśmy podać przyczynę naszej wizyty, wiedzieć od jak dawna pojawiają się u nas niepokojące trudności, czy odczuwamy z tego powodu jakieś inne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać lekarzowi naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się byłych, poważnych schorzeń, tych teraźniejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób ciągły.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówŁódźOlsztynPoznańSzczecinWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Rzeszowie.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Czy opalenizna jest zdrowa dla skóry?

Czy opalenizna jest zdrowa dla skóry?
Promienie słoneczne sprzyjają niezbędnej dla organizmu syntezie witaminy D, mają działanie antydepresyjne. Jednak słońce może też wywołać nieodwracalne uszkodzenia skóry i przyspieszyć proces starzenia.

Leczenie łuszczycy może być skuteczniejsze

Leczenie łuszczycy może być skuteczniejsze
Pacjenci z łuszczycą nie tylko zmagają się z brakiem akceptacji ich choroby przez otoczenie, ale i brakiem dostępu do dermatologów oraz odpowiednich terapii.

Ostrożnie stosujmy zabiegi z użyciem lasera

Ostrożnie stosujmy zabiegi z użyciem lasera
W laseroterapii, bez względu na to, co konkretnie chcemy osiągnąć, najważniejsze jest to, aby sobie nie zaszkodzić. Dlatego zawsze trzeba przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa. Sprawdźcie, kiedy nie wolno zgodzić się na taki zabieg.