1. Prywatnie
  2. Endokrynolog

Endokrynolog prywatnie

B
Białystok
0 specjalistów
G
Gdańsk
3 specjalistów
K
Kraków
5 specjalistów
Ł
Łódź
1 specjalista
R
Rzeszów
2 specjalistów
W
Wrocław
5 specjalistów
Warszawa
4 specjalistów
Aktualnie umożliwiamy rejestrację online u 20 lekarzy endokrynologów przyjmujących prywatnie. Najszybszy dostępny termin jest dziś. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 309 PLN.

Endokrynolog prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog to lekarz, który zajmuje się zaburzeniami hormonalnymi. Są one zazwyczaj spowodowane nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego: tarczycy, trzustki, przysadki mózgowej, nadnerczy, jajników i jąder. Jako specjalista od funkcjonowania tych organów, endokrynolog jest wstanie zdiagnozować szeroki wachlarz chorób hormonalnych i innych spowodowanych ich nieprawidłową pracą, w tym także nowotworowych.

Najczęstszymi objawami wskazującymi na konieczność wizyty u endokrynologa są: ogólne zmęczenie, gwałtowna zmiana masy ciała, wypadanie włosów lub ich nadmierny porost, częste bóle głowy, u kobiet zaburzenia w menstruacji. Chociaż nie muszą one zwiastować kłopotów z hormonami, to są mimo wszystko najczęstszymi ku temu przesłankami. O nieprawidłowym wydzielaniu hormonów przez dany organ, lekarz ten najczęściej dowiaduje na podstawie wyników badań krwi i moczu.

Prywatnej wizyty u endokrynologa nie należy się obawiać, zwykle pierwsza z nich jest wywiadem z pacjentem, w wyniku którego zleca on różnorodne badania. Na ich podstawie lekarz kieruje na dalsze leczenie lub przepisuje odpowiednie leki. Badania krwi i moczu są pewną metodą diagnostyczną, zatem endokrynolog zawsze wie dokładnie, jak interpretować wyniki i dzięki doświadczeniu i wiedzy powinien być w stanie pomóc niemal każdemu pacjentowi. Inne badanie jakie może zlecić endokrynolog przyjmujący prywatnie jest USG tarczycy, czyli organu odpowiadającego za wydzielanie wielu istotnych hormonów: trójjodotyroniny (T3), tyroksyny (T4) i kalcytoniny.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ.