1. Prywatnie
  2. Ortopeda

Ortopeda prywatnie

B
Białystok
2 specjalistów
G
Gdańsk
12 specjalistów
K
Katowice
1 specjalista
Kraków
3 specjalistów
O
Olsztyn
0 specjalistów
P
Poznań
6 specjalistów
R
Rzeszów
10 specjalistów
W
Wrocław
3 specjalistów
Warszawa
17 specjalistów
Na dzień 18-06-2024 umożliwiamy uzyskanie pomocy u 54 lekarzy ortopedów przyjmujących odpłatnie. Pierwszy wolny termin jest dziś. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 229 PLN.

Ortopeda prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ortopedzi to lekarze, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń kości, mięśni i innych części ciała. Diagnozują i leczą urazy i choroby dotykające kości, stawów i mięśni, a także deformacje kręgosłupa. Ci specjaliści leczą również urazy sportowe lub inne urazy, które powodują ból lub niestabilność stawów.

Najczęściej ortopeda zbada pacjenta, zadając pytania o objawy, wykonując badanie fizykalne i zlecając w razie potrzeby zdjęcia rentgenowskie lub inne badania obrazowe.

Ortopedzi leczą problemy związane z kośćmi, stawami, mięśniami i więzadłami zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Powszechne warunki leczone przez ortopedów obejmują złamania, skręcenia/nadwyrężenia, zapalenie stawów, zapalenie ścięgien/zapalenie kaletki maziowej (zapalenie lub podrażnienie jednej, lub więcej kaletek maziowych), zakażenia kości lub guzy, pęknięte dyski (przepukliny) i inne problemy z kręgosłupem.

Ortopeda prywatnie wykonuje szereg różnych badań w zależności od poziomu jego szkolenia i doświadczenia. Niektóre z najczęstszych badań wykonywanych przez ortopedę obejmują badanie fizykalne. Podczas tego badania ortopeda sprawdzi kręgosłup, a także stawy biodrowe, kolanowe, skokowe i barkowe, aby sprawdzić, czy w tych obszarach występują jakiekolwiek problemy lub zmiany, które mogą prowadzić do przyszłych problemów lub urazów. Badanie przedmiotowe obejmuje również sprawdzenie odruchów i siłę mięśni w kończynach.

Ortopeda może zlecić badania rentgenowskie, a także rezonans magnetyczny, aby dokładniej zbadać stan układu kostnego.

W serwisie znajdziesz również ortopedę na NFZ.