1. Prywatnie
  2. Ortopeda

Ortopeda prywatnie

B
Białystok
1 specjalista
G
Gdańsk
5 specjalistów
K
Katowice
0 specjalistów
Kraków
3 specjalistów
O
Olsztyn
1 specjalista
P
Poznań
7 specjalistów
R
Rzeszów
5 specjalistów
W
Wrocław
2 specjalistów
Warszawa
17 specjalistów
Obecnie umożliwiamy uzyskanie pomocy u 41 lekarzy ortopedów przyjmujących odpłatnie. Ceny komercyjnych konsultacji zaczynają się od 199 złotych.

Ortopeda prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ortopedzi to lekarze, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń kości, mięśni i innych części ciała. Diagnozują i leczą urazy i choroby dotykające kości, stawów i mięśni, a także deformacje kręgosłupa. Ci specjaliści leczą również urazy sportowe lub inne urazy, które powodują ból lub niestabilność stawów.

Najczęściej ortopeda zbada pacjenta, zadając pytania o objawy, wykonując badanie fizykalne i zlecając w razie potrzeby zdjęcia rentgenowskie lub inne badania obrazowe.

Ortopedzi leczą problemy związane z kośćmi, stawami, mięśniami i więzadłami zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Powszechne warunki leczone przez ortopedów obejmują złamania, skręcenia/nadwyrężenia, zapalenie stawów, zapalenie ścięgien/zapalenie kaletki maziowej (zapalenie lub podrażnienie jednej, lub więcej kaletek maziowych), zakażenia kości lub guzy, pęknięte dyski (przepukliny) i inne problemy z kręgosłupem.

Ortopeda prywatnie wykonuje szereg różnych badań w zależności od poziomu jego szkolenia i doświadczenia. Niektóre z najczęstszych badań wykonywanych przez ortopedę obejmują badanie fizykalne. Podczas tego badania ortopeda sprawdzi kręgosłup, a także stawy biodrowe, kolanowe, skokowe i barkowe, aby sprawdzić, czy w tych obszarach występują jakiekolwiek problemy lub zmiany, które mogą prowadzić do przyszłych problemów lub urazów. Badanie przedmiotowe obejmuje również sprawdzenie odruchów i siłę mięśni w kończynach.

Ortopeda może zlecić badania rentgenowskie, a także rezonans magnetyczny, aby dokładniej zbadać stan układu kostnego.

W serwisie znajdziesz również ortopedę na NFZ.