1. Prywatnie
  2. Psychiatra

Psychiatra prywatnie

K
Kraków
4 specjalistów
R
Rzeszów
4 specjalistów
W
Warszawa
30 specjalistów
Wrocław
8 specjalistów
Obecnie umożliwiamy uzyskanie pomocy u 46 specjalistów psychiatrów przyjmujących prywatnie. Najszybszy wolny termin jest dziś. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 229 zł.

Psychiatra prywatnie - co musisz wiedzieć?

Psychiatra jest lekarzem zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób o podłożu psychicznym. Psychiatrzy na wizytach odpłatnych leczą szeroki zakres schorzeń psychicznych, w tym depresję, lęki, chorobę dwubiegunową, schizofrenię i zaburzenia odżywiania. Pomagają również osobom, u których zdiagnozowano uraz mózgu lub zaburzenie neurologiczne, takie jak choroba Alzheimera lub choroba Parkinsona. Psychiatra może przepisać leki w celu leczenia objawów choroby psychicznej lub zapewnić psychoterapię w celu zajęcia się podstawową przyczyną objawów.

Psychiatra w gabinecie prywatnym często stosuje psychoterapię, a także może skierować cię na leczenie w szpitalu na oddziale psychiatrycznym. Psychiatra może specjalizować się w pewnych dziedzinach psychiatrii, takich jak psychiatria dziecięca i młodzieżowa lub psychiatria sądowa (ocena i leczenie osób, które popełniły przestępstwa).

Psychiatrzy mogą również zlecić badania laboratoryjne, takie jak badania krwi, aby zdiagnozować pewne warunki, takie jak cukrzyca lub problemy z tarczycą, które mogą wpływać na zdrowie psychiczne. Psychiatrzy są również przeszkoleni do wykonywania egzaminów neurologicznych, które szukają oznak uszkodzenia mózgu w wyniku urazów głowy lub chorób takich jak stwardnienie rozsiane.

W gabinecie psychiatrycznym, pacjent zwykle będzie mówił o swoich uczuciach, myślach i zachowaniach. Psychiatrzy mogą używać testów psychologicznych, aby pomóc określić, czy dana osoba ma chorobę psychiczną lub zaburzenie osobowości.

W serwisie znajdziesz również psychiatrę na NFZ.