1. Prywatnie
  2. Stomatolog

Stomatolog prywatnie

B
Białystok
0 specjalistów
K
Kraków
6 specjalistów
Ł
Łódź
0 specjalistów
P
Poznań
6 specjalistów
W
Warszawa
50 specjalistów
Aktualnie umożliwiamy odbycie wizyt u 62 lekarzy stomatologów przyjmujących prywatnie. Najszybszy dostępny termin jest za 2 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 50 zł.

Stomatolog prywatnie - co musisz wiedzieć?

Stomatolog to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu chorób i dolegliwości zębów i jamy ustnej. W prywatnym gabinecie stomatolog diagnozuje i leczy choroby zębów i jamy ustnej. Stomatolog zajmuje się również profilaktyką zdrowia jamy ustnej.

Stomatolog w prywatnym gabinecie może leczyć różne schorzenia zębów, w tym leczenie próchnicy, paradontozy, chorób przyzębia. Dentysta wykonuje różne zabiegi, które są niezbędne do leczenia tych schorzeń. Może to obejmować leczenie kanałowe zębów, plombowanie, czyszczenie płytki nazębnej z kamienia. Podczas wizyty lekarz stomatolog może również udzielić nam porad odnośnie prawidłowej pielęgnacji zębów i jamy ustnej.

Stomatolog bada jamę ustną pacjenta pod kątem wszelkich urazów lub nieprawidłowości, które mogą wymagać leczenia. Wykonuje on również badania w celu ustalenia, czy istnieją jakiekolwiek problemy z zębami, dziąsłami lub kośćmi szczęki, które wymagają szerszego leczenia. Następnie leczy te problemy różnymi metodami, np. wypełniając ubytki tymczasowymi lub stałymi wypełnieniami. W niektórych przypadkach dentysta usuwa również zęby, które uległy znacznej próchnicy lub uszkodzeniu uniemożliwiającym ich naprawę.

Dentyści ptywatnie usuwają próchnicę zębów i mogą wypełniać ubytki materiałem, który twardnieje w celu zachowania lub odbudowy zębów. Wykonują również protezy na zamówienie, korony, mosty i protezy, które są zaprojektowane tak, aby precyzyjnie pasowały na poszczególne zęby. Dentyści wykorzystują zdjęcia rentgenowskie do diagnozowania, planowania leczenia i badania struktur zęba.

W serwisie znajdziesz również stomatologa na NFZ.