1. Prywatnie
  2. Urolog

Urolog prywatnie

G
Gdańsk
1 specjalista
K
Katowice
1 specjalista
W
Warszawa
5 specjalistów
Aktualnie umożliwiamy umówienie wizyty u 7 specjalistów urologów przyjmujących prywatnie. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 239 złotych.

Urolog prywatnie - co musisz wiedzieć?

Urolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu moczowego (nerki, moczowody, pęcherz, cewka moczowa), męskiego układu rozrodczego i męskich narządów płciowych (jądra, moszna, nasieniowody, prącie). Lekarz urolog leczy schorzenia związane z gruczołem krokowym (prostatą), jądrami, penisem i innymi narządami męskiego układu rozrodczego. Może badać mężczyzn pod kątem raka prostaty, w ramach rutynowych badań przesiewowych, lub w przypadku problemów z prostatą, oddawaniem moczu.

Podczas wizyty w gabinecie urologa może on zlecić nam badania, takie jak badanie krwi i badanie moczu w celu wykrycia infekcji, cytoskopię, badania urodynamiczne, USG narządów płciowych i układu moczowego. Gdy udamy się do urologa do przychodni z wynikami, może on przepisać nam odpowiednie leki, a także zalecić dalsze badania lub wizytę w szpitalu na oddziale urologicznym, gdzie przeprowadzone zostaną szczegółowe badania i ewentualne zabiegi.

W gabinecie lekarskim urolog może przeprowadzić badanie USG w celu sprawdzenia nerek, pęcherza moczowego i prostaty. Badanie ultrasonograficzne jest bezbolesnym badaniem, którego wykonanie trwa około 30 minut. Lekarz może zalecić badania obrazowe, takie jak zdjęcia rentgenowskie, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny, które dadzą lepszy obraz naszych dolegliwości i pomogą lekarzowi zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Urolog może również udzielić porady na temat ogólnych kwestii zdrowotnych, takich jak dieta i ćwiczenia lub kwestii zdrowia seksualnego, takich jak zaburzenia erekcji.

W serwisie znajdziesz również urologa na NFZ.