Angiolog

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 01-12-2023 w Polsce jest 113 placówek udzielających na NFZ świadczenia angiolog. Średni czas oczekiwania to 321 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 23 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 669 dni.

Angiolog na NFZ - co musisz wiedzieć?

Angiologia to dziedzina chorób wewnętrznych na granicy dziedzin pokrewnych np. neurologii, kardiologii, hematologii, chirurgii naczyniowej czy reumatologii. Angiolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób żył, tętnic i naczyń limfatycznych. Lekarz angiolog zajmuje się profilaktyką i leczeniem schorzeń takich jak zespół Raynauda, przewlekłą niewydolnością żylną, żylakami kończyn dolnych, a także tętniakami, obrzękami limfatycznymi czy zespołem stopy cukrzycowej. Angiolog leczy również pacjentów, u których stwierdzono zatorowość płucną, miażdżycę i choroby zapalne układu krążenia.

Diagnostyka polega na wnikliwym wywiadzie medycznym z pacjentem, badaniu fizykalnym oraz badaniu USG Doppler naczyń kończyn dolnych. W ten sposób lekarz angiolog określa zmiany naczyniowe, które występują u pacjenta i dobiera odpowiednią metodę leczenia. Przed wizytą u angiologa należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który po rozmowie i badaniu, wystawi skierowanie do specjalisty.