Chirurg naczyniowy

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 13-06-2024 w Polsce jest 117 placówek udzielających na NFZ świadczenia chirurg naczyniowy. Średni czas oczekiwania to 367 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 179 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 974 dni.

Chirurg naczyniowy na NFZ - co musisz wiedzieć?

Chirurg naczyniowy to lekarz, który zajmuje się chorobami naczyń krwionośnych. Specjalizuje się w udrażnianiu naczyń krwionośnych, usuwaniu zmian takich jak zrosty i tętniaki, a także wstawianiem protez naczyniowych. Chirurg naczyniowy diagnozuje oraz leczy pacjentów z zakrzepicą żył głębokich, tętniakami oraz żylakami. Leczy zwężenie tętnic, które ogranicza przepływ krwi i może prowadzić do niedokrwienia. Zajmuje się również pacjentami, u których stwierdzono zespół stopy cukrzycowej. Do lekarza tej specjalizacji zgłaszają się również pacjenci, którzy czują drętwienie lub mrowienie kończyn, odczuwają ból za mostkowy i duszności, które mogą świadczyć o zatorze tętnicy płucnej. W przypadku zdiagnozowania schorzenia, specjalista wdraża odpowiednie leczenie.

W zależności od schorzenia, chirurgia naczyniowa oferuje leczenie nieinwazyjne, leczenie metodą klasycznej operacji otwartej oraz technikami wewnątrznaczyniowymi. W skrajnych przypadkach, takich jak martwica, chirurg naczyniowy wykonuje amputację kończyny.

W serwisie znajdziesz również chirurga naczyniowego przyjmującego prywatnie.