Na dzień 12-06-2025 w Warszawie działa 14 placówek udzielających na NFZ świadczenia chirurg naczyniowy. Najwięcej w dzielnicy Wawer (3), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Praga-Południe (2), Targówek (2), Bielany (1), Mokotów (1) i Ochota (1). Średni czas oczekiwania to 385 dni. Najkrócej czeka się 18 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 912 dni.
W województwie mazowieckim jest jeszcze 10 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest chirurg naczyniowy. Kolejka w nich wynosi średnio 260 dni.
Dodatkowo w serwisie umożliwiamy rejestrację do 15 specjalistów chirurgów naczyniowych przyjmujących prywatnie w Warszawie. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 300-350 złotych.
Chirurg naczyniowy na NFZ i prywatnie w Warszawie - co musisz wiedzieć?
Chirurg naczyniowy to lekarz zajmujący się otwieraniem naczyń krwionośnych. Jego głównym zadaniem jest poszerzenie naczyń, usunięcie zmian takich jak tętniaki czy zrosty tkanek. Kiedy jest to konieczne wstawia także tak zwane protezy naczyniowe po to, aby dane naczynie mogło działać poprawnie. Chirurgią naczyniową nazywa się dział nauki zajmujący się diagnostyką schorzeń oraz leczeniem stanów, związanych z niepoprawnym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych lub układu limfatycznego.
Do najważniejszych chorób związanych z działaniami lekarza zwanego chirurgiem naczyniowym należą m.in. miażdżyca, zator tętnicy płucnej czy zespół stopy cukrzycowej. Choroby, którymi zajmuje się chirurg naczyniowy w Warszawie to także leczenie zawężeń i niedrożności tętnic, a także stany rakowe układu naczyniowego czy zakrzepowo-zrostowe zapalenie naczyń.
Sugestią do odwiedzenia gabinetu chirurga naczyniowego z Warszawy są z reguły takie dolegliwości jak pieczenie i skurcze stóp, uczucie ciężkości czy puchnięcie kostek. Chorzy, który decydują się na wizytę dostrzegają także u siebie drętwienie lub mrowienie kończyn, widoczne żylaki czy pajączki. Impulsem do spotkania ze specjalistą jest także pojawianie się brązowych siniaków. To zjawisko może bowiem świadczyć o schorzeniach systemu naczyń krwionośnych.
Chirurg naczyniowy na NFZ - dostępność w Warszawie
Wizyta prywatna lub na NFZ u chirurga naczyniowego w Warszawie - często zadawane pytania
Ile czeka się w Warszawie na wizytę w ramach Funduszu u chirurga naczyniowego?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u chirurga naczyniowego wynosi 385 dni.
Ile jest podmiotów w Warszawie, w których przyjmuje chirurg naczyniowy na Fundusz?
Aktualnie w Warszawie jest 14 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udziela konsultacji chirurg naczyniowy.
Czy w Mazowieckim gdzieś jeszcze przyjmują chirurdzy naczyniowi na NFZ?
Tak. W województwie Mazowieckim jeszcze jest 10 ośrodków, w których przyjmuje chirurg naczyniowy na NFZ.
Ile płaci się za wizytę u chirurga naczyniowego w przychodniach prywatnych w Warszawie?
Ceny prywatnych wizyt zaczynają się od 300-350 złotych.
Jak długo czeka się w Warszawie na odpłatną pomoc chirurga naczyniowego?
Najszybciej można umówić się na prywatną wizytę jeszcze dziś.
Ilu lekarzy chirurgów naczyniowych jest dostępnych w placówkach prywatnych w Warszawie?
W serwisie udostępniamy dane o 15 specjalistach chirurgach naczyniowych udzielających konsultacji w Warszawie.
Czy do odbycia komercyjnej wizyty u lekarza chirurga naczyniowego w Warszawie wymagane jest skierowanie?
Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.
Szukasz chirurga naczyniowego na NFZ?
Dzień dobry, W kategorii Chirurg naczyniowy znajdują się informacje
o wolnych terminach na świadczenia: