Hematolog

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 13-06-2024 w Polsce jest 117 placówek udzielających na NFZ świadczenia hematolog. Średni czas oczekiwania to 353 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 168 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 651 dni.

Hematolog na NFZ - co musisz wiedzieć?

Hematolog to lekarz od chorób krwi. Diagnozuje i leczy choroby krwi i układu krwiotwórczego. Hematolog zajmuje się osobami, które mają nieprawidłowe wyniki morfologii. Jeżeli nie są one wystarczające do zdiagnozowania choroby, specjalista zleca biochemię krwi, która pozwala przeanalizować osocze krwi. Może również zalecić badanie jakim jest rozmaz. Hematologia obejmuje wiele chorób. Lekarz hematolog, zajmuje się m.in. niedokrwistością, leczy białaczkę, trombofilię oraz nadkrwistość. Przy białaczce hematolog współpracuje z lekarzami innych specjalizacji np. onkologii. Poradnia hematologiczna skierowana jest także do osób cierpiących na skazy krwotoczne, szpiczak mnogi.

W przypadku chorób układu krwi dzieci, leczeniem zajmuje się hematolog dziecięcy. Leczy on małopłytkowość, niedokrwistość, zaburzenia krzepnięcia oraz leukopenie. Poradnia hematologiczna przyjmie małych pacjentów z takimi objawami jak senność, osłabienie, bladość skóry i błon śluzowych, a także z wymiotami i bólami głowy, Lekarz hematolog obejrzy również najmłodszych pacjentów, którzy mają problem z zaburzeniami równowagi i tych, u których wyniki wskazują na niedokrwistość.

W serwisie znajdziesz również hematologa przyjmującego prywatnie.