Seksuolog

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 18-06-2024 w Polsce jest 13 placówek udzielających na NFZ świadczenia seksuolog. Średni czas oczekiwania to 68 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 0 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 236 dni.

Seksuolog na NFZ - co musisz wiedzieć?

Seksuolog to specjalista zajmujący się seksualną sferą życia człowieka. Lekarz specjalista rozwiązuje problemy związane z seksem, w tym problem z erekcją, przedwczesny wytrysk, brak orgazmu, bolesne stosunki. W skład jego kompetencji wchodzi również udzielanie porad dotyczących rozpoczęcia współżycia seksualnego, a także porady związane z anatomią, higieną intymną, zapobieganiem ciąży. Seksuolog pomaga również wyjaśnić niejasności związane z orientacją seksualną, problemów związanych z jej akceptacją lub adaptacją. Należy zabrać ze sobą listę przyjmowanych leków, a także poinformować seksuologa o schorzeniach, ponieważ to one mogą być przyczyną złej jakości życia seksualnego. Seksuolog leczy również uzależnienie od seksu, zwane seksoholizmem, w tym osoby uzależnione od pornografii i masturbacji.

Wizyta u lekarza specjalisty polega na przeprowadzeniu wnikliwego wywiady, aby mógł zrozumieć problem pacjenta. Może zalecić psychoterapię, przepisać leki, w tym hormonalne.

Z pomocy seksuologa można skorzystać w ramach wizyt refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub prywatnie. Na NFZ wymagane jest skierowanie.