Urolog

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 01-12-2023 w Polsce jest 877 placówek udzielających na NFZ świadczenia urolog. Średni czas oczekiwania to 138 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 72 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 268 dni.

Urolog na NFZ - co musisz wiedzieć?

Do podstawowych zadań urologa należy leczenie układu moczowego i układu moczowo-płciowego. Z jego usług korzystają zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, a wśród najczęstszych schorzeń, z jakimi pacjenci trafiają do urologa wymienia się wodniaki jąder, stulejka, wnętrostwo. Specjalista ten zajmuje się również problemami z impotencją i erekcją oraz wadami takimi jak przerost prostaty. Aby skorzystać z konsultacji u lekarza urologa w ramach NFZ niezbędne jest posiadanie skierowania.

Oprócz kłopotów, które dotyczą mężczyzn, są i takie, które spotykają kobiety. Ze względu na to, że urolog zajmuje się wszystkimi chorobami układu moczowego, leczy również kamicę nerkową, krwiomocz, torbiele nerek, stany zapalne dróg moczowych itd. Wśród objawów, które powinny zaniepokoić wymienia się: zwiększone parcie na oddawanie moczu, łagodne rozrosty gruczołu kroczowego, czy problem z nietrzymaniem moczu. Urolog zajmuje się poważnymi schorzeniami, często kończącymi się zabiegiem. Przed wizytą należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który po przeprowadzeniu podstawowej diagnozy, wystawi skierowanie.

W serwisie znajdziesz również urologa przyjmującego prywatnie.