Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny)

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 27-05-2024 w Polsce jest 199 placówek udzielających na NFZ świadczenia oddział dzienny psychiatryczny (ogólny). Średni czas oczekiwania to 50 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 2 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 130 dni.

Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny) na NFZ - co musisz wiedzieć?

Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny) udziela świadczenia psychiatryczne, które obejmują diagnostykę oraz terapię osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Oddział Dzienny Psychiatryczny przeznaczony jest dla pacjentów z problemami psychicznymi, którzy wymagają pomocy niemożliwej do uzyskania w Poradni Zdrowia Psychicznego ,ale jednocześnie nie wymagają pobytu w całodobowym Oddziale Psychiatrycznym.
W oddziale psychiatrycznym stosowane są różne formy leczenia .in. farmakoterapia, psychoterapia, relaksacja, terapia zajęciowa, psychoedukacja, a także muzykoterapia. Terapie są grupowe lub indywidualne i ustalane osobno dla każdego pacjenta.
Oddział dzienny psychiatryczny ogólny) ma na celu poprawić stan psychiczny pacjentów, zapobiec nawrotom choroby oraz poprawić samoocenę, funkcjonowanie społeczne, a także pomoc w podjęciu aktywności zawodowej oraz społecznej.

Oddział dzienny psychiatryczny (ogólny) oferuje także możliwość spotkań rodzinnych, dedykowanym rodzinom pacjentów, którzy objęci są leczeniem.

Przyjęcie do oddziału dziennego psychiatrycznego wymaga skierowania od lekarza psychiatry lub lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.