Ośrodek rehabilitacji dziennej

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 29-02-2024 w Polsce są 843 placówki udzielające na NFZ świadczenia ośrodek rehabilitacji dziennej. Średni czas oczekiwania to 198 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 105 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 450 dni.

Ośrodek rehabilitacji dziennej na NFZ - co musisz wiedzieć?

Ośrodek rehabilitacji dziennej świadczy usługi z zakresu leczenia rehabilitacyjnego osób chorych, których stan zdrowia nie wymaga całodobowego leczenia szpitalnego, ale nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych. Okres leczenia w ośrodku rehabilitacji dziennej wynosi od 3 do 6 tygodni w ciągu roku przez 5 dni w tygodniu z wyjątkiem sobót i niedziel. Zgodnie z wymogami NFZ pacjentowi zleca się około 5 zabiegów dziennie, w tym zajęcia ruchowe oraz fizykoterapia.

W takcie pobytu w Ośrodku, pacjent objęty jest opieką lekarską i bierze udział w programie edukacyjnym, który obejmuje wykłady personelu medycznego, psychologa, dietetyka, promujących zdrowie oraz profilaktykę.

Ośrodek rehabilitacji dziennej przyjmuje pacjentów w ramach Narodowego funduszu Zdrowia na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego, lekarza oddziałów i lekarza specjalisty, uprawnionego do wystawienia skierowania. Ponadto, w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej obecnie realizowane są świadczenia z zakresu rehabilitacji poza systemem NFZ.