Poradnia chirurgii ogólnej

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 27-07-2021 w Polsce jest 1 359 placówek udzielających na NFZ świadczenia poradnia chirurgii ogólnej. Średni czas oczekiwania to 32 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 13 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 47 dni.
W poradni chirurgii ogólnej wykonywane są konsultacje chirurgiczne, diagnostyka i leczenie schorzeń chirurgicznych, a także leczenie stopy cukrzycowej. Poradnie chirurgii ogólnej mają kompetencje do wykonywania zabiegów z zakresu małej chirurgii np. usuwanie zmian skóry: torbieli, kaszaków, guzków skóry, brodawek, zmian błon śluzowych oraz tkanek miękkich wraz z diagnostyką, która opiera się na wykonaniu badania histopatologicznego. Przygotowują oraz kwalifikują pacjentów do operacji, a także ambulatoryjnego leczenia pooperacyjnego. Poradnie chirurgii ogólnej oferują również opiekę pooperacyjną, która obejmuje usunięcie szwów oraz zmianę opatrunków.
Poradnie Chirurgii Ogólnej udzielają świadczeń w ramach narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego, który ma podpisaną umowę z NFZ. Możliwe jest również skorzystanie z usług odpłatnie według ustalonego przez poradnie harmonogramu przyjęć. Wizyta prywatna nie wymaga skierowania od lekarza POZ.