Poradnia chirurgii szczękowo-twarzowej

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 29-05-2024 w Polsce jest 58 placówek udzielających na NFZ świadczenia poradnia chirurgii szczękowo-twarzowej. Średni czas oczekiwania to 115 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 5 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 312 dni.

Poradnia chirurgii szczękowo-twarzowej na NFZ - co musisz wiedzieć?

Poradnie chirurgii szczękowo-twarzowej to poradnie specjalistycznej, które udzielają świadczeń w zakresie leczenia nowotworów głowy i szyi, wad wrodzonych głowy i szyi np. torbiele boczne szyi, schorzeń zatok bocznych nosa, obrażeń twarzoczaszki np. szczęk, wad gnatycznych np. retrognacji. W obszarze ich działań znajduje się również chirurgia oczodołowo-powiekowa oraz urazowa.
Poradnie chirurgii szczękowo-twarzowej kwalifikują pacjentów do leczenia szpitalnego, udzielają konsultacji w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej wraz z możliwością wykonania USG, tomografii komputerowej oraz badań radiologicznych. W ich kompetencje wpisuje się również leczenie poszpitalne. Zgłaszają się do poradni pacjenci powinni zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację leczenia np. wyniki przeprowadzonych badan oraz wypisy ze szpitala.
Poradnie chirurgii szczękowo-twarzowej kwalifikują udzielają świadczeń medycznych na podstawie skierowania od lekarza lub lekarza stomatologa, który ma podpisaną umowę w z NFZ.