Poradnia medycyny paliatywnej

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 26-04-2024 w Polsce są 154 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia medycyny paliatywnej. Średni czas oczekiwania to 2 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 0 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 6 dni.

Poradnia medycyny paliatywnej na NFZ - co musisz wiedzieć?

Osobami, które cierpią z powodu nieuleczalnych chorób i nie mają szans na całkowite wyleczenie, zajmuje się poradnia medycyny paliatywnej. Ta dziedzina medycyny stawia sobie za cel poprawienie jakości życia pacjenta chorego na nieuleczalne choroby lub przebywającego w terminalnym stanie zaawansowania jednostki chorobowej. Opieka obejmuje m.in. złagodzenie bólu fizycznego poprzez podawanie odpowiednich środków farmakologicznych, złagodzenie występujących w chorobie objawów i wsparcie pod względem emocjonalnym i psychologicznym.

Opieka paliatywna, innym określeniem jest również opieka wspierająca, często towarzyszy choremu od samego początku choroby, współistniejąc z leczeniem specjalistycznym nakierowanym na przedłużenie życia czy chemio- radioterapią paliatywną, łagodząc dokuczliwe objawy związane z leczenie specjalistycznym, a co za tym idzie podnosząc jakość życia chorego.

Pierwsza poradnia medycyny paliatywnej powstała w Wielkiej Brytanii. W Polsce dziedzina ta jest coraz bardziej rozwinięta i stawia się duży nacisk na stosowanie coraz lepszych technik opieki nad pacjentem. Obecnie poradnie medycyny paliatywnej na NFZ działają w całej Polsce coraz sprawniej, a ich liczba sięga blisko 150 placówek. Ich zorganizowanie polega na dobraniu odpowiedniego personelu posiadającego wykwalifikowanie medyczne i pozamedyczne.

Poradnia medycyny paliatywnej na NFZ

W kategorii znajdują się informacje o wolnych terminach na świadczenia:

  • Poradnia medycyny paliatywnej