Poradnia wad postawy

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 24-04-2024 w Polsce jest 95 placówek udzielających na NFZ świadczenia poradnia wad postawy. Średni czas oczekiwania to 149 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 16 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 520 dni.

Poradnia wad postawy na NFZ - co musisz wiedzieć?

Poradnia wad postawy diagnozuje oraz leczy wady postawy takie jak: skolioza, lordoza, kifoza, koślawość, płaskostopie, dysplazja stawów biodrowych i inne u dzieci i młodzieży do lat 18.

Poradnia wad postawy przeprowadza konsultacje specjalistyczne oraz konsultacje fizjoterapeutyczne. Poradnie posiadają kompetencje do wykonania badań diagnostycznych m.in. badania RTG, USG, badanie na podoskopie, badania spirometryczne, a także badania laboratoryjne, które są niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy. Wyniki badań są analizowane przez specjalistę, który następnie kieruje pacjenta na leczenie rehabilitacyjne lub w przypadku konieczności na zabieg operacyjny. Lekarz może także zlecić ćwiczenia korekcyjne, które wykonuje się w domu. Poradnia wad postawy dobiera również wkładki ortopedyczne, korygujące wady stóp.

Poradnia wad podstawy świadczy usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego specjalisty, który ma podpisaną umowę z NFZ.