Wypadki na drodze zdarzają się bardzo często, a do tego należą do najprostszych spraw, ponieważ z reguły nie ma problemu z jednoznacznym wskazaniem osoby odpowiedzialnej.

Jeśli byliśmy uczestnikiem wypadku drogowego, zawsze przysługuje nam odszkodowanie. Nawet jeśli uznamy, że nasze urazy są niewielkie, a pojazd w zasadzie poza paroma rysami nienaruszony - możemy uzyskać nawet 4 tysiące funtów odszkodowania UK! Jak to możliwe?

Przykład z życia wzięty

Pan Rafał z Croydon miał wypadek na skuterze. W zasadzie nic się nie stało - mały uszczerbek na zdrowiu i kilka rys i zadrapań na skuterze. Pan Rafał był nastawiony sceptycznie do odszkodowania, ponieważ nie uważał, aby takie straty zostały wycenione wysoko. Ku jego zdziwieniu odszkodowanie na naprawę zadrapań na skuterze pan Rafał otrzymał już po 4 tygodniach, pomimo iż nie miał zamiaru go naprawiać. Uznał, że niewielkie rysy nie są dla niego problemem i pieniądze te mógł zachować.

Dodatkowo uszczerbek na zdrowiu wyceniono aż na 4 tysiące funtów! Ostatecznie prawie 90% tej kwoty zostało przyznane panu Rafałowi, czyli 3400 funtów. Pomimo iż negocjacje przeciągały się, kolejne oferty były odrzucane przez drugą stronę, w końcu udało się wynegocjować tak pokaźną kwotę.

W sprawie o odszkodowania UK panu Rafałowi pomogła firma Insito Odszkodowania. Jej przedstawiciele nie tylko prowadzili negocjacje i wysyłali odpowiednie pisma, ale także zorganizowali komisję medyczną oraz oficjalne oględziny skutera. Dzięki tym posunięciom udało się dokładnie określić wysokość strat poniesionych przez pana Rafała w wyniku wypadku.

Odszkodowania UK - gdzie uzyskać profesjonalną pomoc?

Odszkodowania UK przysługują nam zawsze, gdy za wypadek na drodze odpowiedzialna jest inna osoba. Nawet najmniejszy uraz może zostać wysoko wyceniony, jeśli będziemy korzystać z profesjonalnej pomocy. Warto zwrócić się o pomoc do Insito Odszkodowania UK, jeśli wypadek zdarzył się na terenie Wielkiej Brytanii, a naszym pierwszym językiem jest język polski.

Insito oferuje swoje usługi właśnie w języku polskim, co ułatwia całą sprawę o odszkodowanie, ponieważ nie musimy martwić się barierą językową. Nawet jeśli na co dzień prowadzimy rozmowy w języku angielskim, dokumenty prawnicze i urzędowe mogą sprawiać nam problemy.

Poza tym, gdy nie ma się doświadczenia, łatwo o błędne wycenienie strat - zaniżyć lub zawyżyć kwotę rekompensaty. Nie wiedząc dokładnie, co jesteśmy w stanie uzyskać i ile tak naprawdę się nam należy, możemy przyjąć ugodę na swoją niekorzyść.

Aby uniknąć takiej sytuacji, skorzystajmy z pomocy firmy odszkodowawczej. Jeśli obawiamy się początkowych kosztów, spytajmy o prowadzenie sprawy na zasadach No Win, No Fee. Dzięki temu wszelkie koszty zostaną pokryte z uzyskanej rekompensaty.

Od czego zależy wysokość odszkodowania?

Pan Rafał uzyskał 3,400 funtów odszkodowania, jednak nawet jeśli nasza historia jest podobna - możemy uzyskać inną kwotę. Bardzo wiele czynników składa się na ostateczną wysokość rekompensaty. Poza uszkodzeniami pojazdu i urazami fizycznymi bierze się pod uwagę inne okoliczności.

Być może musieliśmy korzystać z pomocy innych przy codziennych czynnościach, ponieważ przez jakiś czas po wypadku nie byliśmy w stanie ich wykonywać samodzielnie? Może chodzić tutaj na przykład o robienie zakupów czy gotowanie obiadów. To dodatkowe koszty i niedogodność, którą musieliśmy znosić bez naszej winy. Warto wspomnieć o każdej najmniejszej konsekwencji wypadku firmie odszkodowawczej. Być może wpłynie to na końcową kowtę odszkodowania.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z prawnikami z Insito na czacie na: Insito-odszkodowania.uk.

Możesz ocenić ten artykuł: