Problemy z cerą ma duża część społeczeństwa. Nasza skóra jest bardzo delikatna i każdy rodzaj cery wymaga szczególnego traktowania. Odpowiednia pielęgnacja i stosowanie specjalnych produktów, poprawia kondycję skóry, zapobiega pojawianiu się zmian i chroni przed wpływem negatywnych czynników zewnętrznych, które potęgują problem. Jak radzić sobie z łojotokowym zapaleniem skóry twarzy? Jak z nim walczyć? Jakie stosować kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry?

Łojotokowe zapalenie skóry – co to takiego?

Łojotokowe zapalenie skóry dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Najczęściej pojawia się u osób w okresie dojrzewania, lecz tak naprawdę, może spotkać osoby każdej płci i w każdym wieku, nawet małe dzieci.

Łojotokowe zapalenie skóry to problem dermatologiczny, spowodowany nadaktywną pracą gruczołów łojowych. Gruczoły wydzielają nadmierną ilość łoju, który wydostając się na zewnątrz, zapycha ujścia włosowo-łojowe, tworząc doskonałe warunki do rozwoju bakterii i grzybów. W efekcie, pojawiają się liczne niedoskonałości, a charakterystycznym objawem schorzenia jest nadmierne złuszczanie się naskórka.

Łojotokowe zapalenie skóry - przyczyny

Główną winę za rozwój schorzenia ponosi inwazja drożdżaka. Nadmierna kolonizacja grzybów może powodować reakcję zapalną skóry i prowadzić do pojawienia się podrażnień i niedoskonałości. Zmiany występują najczęściej w okolicy brwi, brody, policzków, środka czoła lub nad górną wargą. Mogą przybierać postać od lekko złuszczającego się naskórka, aż po nieestetycznie wyglądające strupy. Wyróżnia je suchość oraz zaczerwienienie występujące w ich obrębie.

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – jakie wybrać?

Na szczęście, schorzenie można łagodzić stosując odpowiednie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry. W ofercie marki Ziaja, dostępna jest linia kosmetyków, które zapewniają intensywną kurację antybakteryjną i działają na wielu gruntach. Profesjonalne produkty Ziaja łagodzą podrażnienie, eliminują stan zapalny i wpływają na poprawę wyglądu skóry. Hamują nadmierne wydzielanie łoju, przywracają naturalne pH skóry i nawilżają. Taka pielęgnacja zapobiega namnażaniu się kolejnych grzybów.

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry to delikatne środki do codziennego użytku. Antybakteryjny żel myjący dokładnie oczyści skórę ze wszelkich zanieczyszczeń, a tonik ponownie nada jej prawidłowe pH. Delikatny krem Ziaja wyleczy podrażnienie i przyniesie skórze poczucie ukojenia. Dodatkowo nawilży wysuszony naskórek i wpłynie na uregulowanie pracy gruczołów łojowych. Kuracji dopełni serum odżywcze, maska nawilżająca i peeling złuszczający. Kosmetyki zawierają wiele cennych składników aktywnych, które zapewnią skórze dogłębną regenerację i piękny wygląd.

Możesz ocenić ten artykuł: