Stres wynikający z coraz większego tempa życia, rosnących oczekiwań i wymogów, a także nadmiaru informacji i zadań, skutkuje coraz częściej tzw. "wypaleniem uczniowskim" - taki wniosek wypływa z najnowszych, ogólnopolskich badań dotyczących stresu szkolnego, które objęły łącznie 9 tys. dzieci w wieku 6-17 lat, ze 142 szkół.
Niemowlę nienaturalnie pręży się i wygina? Być może ma problem ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Wcześnie zdiagnozowane, może być w pełni odwracalne, ale nieleczone może prowadzić do zaburzeń rozwojowych. Najskuteczniejszym sposobem leczenia jest fizjoterapia.
Zima już za nami i dzień zaczyna się coraz wcześniej. Jednych cieszy perspektywa oglądania wschodu słońca o coraz wcześniejszej porze, ale inni najchętniej otworzyliby oczy bliżej południa. Według badaczy, późne poranki preferuje od 40 do 50 proc. populacji. Warto wiedzieć, że preferencje "sów" i "skowronków" nie są kwestią woli tych dwóch grup, a rozbieżnościom między nimi towarzyszą wyraźne różnice w fizjologii. Na tyle istotne, że wpływają nawet na długość życia.