Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Wrocław

Okulista Wrocław prywatnie

Wg. stanu na 29-02-2024 we Wrocławiu jest 3 specjalistów okulistów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy wolny termin jest jutro. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 259-279 zł.

Okulista Wrocław prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na prywatnej konsultacji okulistycznej we Wrocławiu można liczyć na szeroką ocenę w obrębie oka. Specjalista okulistyki jako jedyny ekspert jest w stanie wykonać rozszerzone badanie ustalające rodzaj chorób dotyczących widzenia a także ewentualnych defektów. Ponadto w poradni można liczyć nie tylko na ocenę, ale także na proste zabiegi operacyjne i na udostępnienie pierwszej pomocy dotyczące wzroku.

Okulista we Wrocławiu może przeprowadzać między innymi takiego rodzaju badania jak analiza ostrości widzenia, badanie dna oka, diagnostykę obrazową oka, USG oka, analizę ciśnienia wewnątrzgałkowego a także badanie obrazowe. Dodatkowo zajmuje się usuwaniem ciał obcych z gałki ocznej. Ponadto zazwyczaj w poradni jest sposobność przeprowadzenia małych operacji okulistycznych takich jak pozbycie się gradówki, deformacji powiekowych lub przepłukiwanie kanalików łzowych. Standardowa konsultacja zaczyna się od badania polegającego na analizie kondycji powiek, gałek ocznych i zakresu ruchomości. Następnie lekarz sprawdza ostrość widzenia. Do wizyty w gabinecie okulistycznym nie ma konieczności się wyjątkowo przygotowywać. Powinno się tylko pamiętać, aby przed badaniem nie wykonywać makijażu oczu, ponieważ może to wpłynąć na badanie przedmiotowe. Ponadto przed wkroczeniem do gabinetu konieczne jest wyciągnięcie szkieł kontaktowych, jeśli się je ma.

W gabinecie okulistycznym działającej na zasadach komercyjnych, specjalista ustala rodzaj okularów koniecznych do minimalizowania wad wzroku. U prywatnego okulisty można otrzymać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, a także medykamenty dedykowane do leczenia chorób oczu bądź dolegliwości na tle uczuleniowym jak np. alergiczne zapalenie spojówek. Zapobiegawcze badanie oczu pozwala ograniczyć niebezpieczeństwo powstania poważniejszych dolegliwości i pozwolić na efektywną pomoc.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KatowiceKrakówŁódźRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ we Wrocławiu.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Podróż samolotem – nie dla każdego

Podróż samolotem – nie dla każdego
Samolot to coraz popularniejszy środek transportu, ale wiele powszechnie występujących chorób jest przeciwskazaniem do takiej podróży – przestrzega lekarz medycyny transportu dr Leszek Majer z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?
Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem, z coraz większym niepokojem obserwuje się kolejne symptomy. Zastanawiając się, co jest nie w porządku, powinno się udać do lekarza pierwszego kontaktu. W zależności od jego diagnozy lub poczynionych obserwacji może skierować pacjenta na badania, zastosować leczenie lub wystawić skierowanie do lekarza specjalisty.

Letnie zagrożenia wzroku

Letnie zagrożenia wzroku
Słoneczna pogoda latem niektórych cieszy, ale może też być przyczyną problemów. Szczególnie narażone są nasze oczy, które źle znoszą  zbyt intensywne narażenie na promieniowanie UV. Zobacz, co możesz zrobić, aby uniknąć kłopotów i kiedy szukać pomocy.