Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Wrocław

Okulista Wrocław prywatnie

Wg. stanu na 21-03-2023 we Wrocławiu jest 2 specjalistów okulistów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy wolny termin jest za 21 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 239 zł. Spośród okulistów 2 przyjmuje dzieci.

Okulista Wrocław prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na prywatnej konsultacji okulistycznej we Wrocławiu można liczyć na szeroką ocenę w obrębie oka. Specjalista okulistyki jako jedyny ekspert jest w stanie wykonać rozszerzone badanie ustalające rodzaj chorób dotyczących widzenia a także ewentualnych defektów. Ponadto w poradni można liczyć nie tylko na ocenę, ale także na proste zabiegi operacyjne i na udostępnienie pierwszej pomocy dotyczące wzroku.

Okulista we Wrocławiu może przeprowadzać między innymi takiego rodzaju badania jak analiza ostrości widzenia, badanie dna oka, diagnostykę obrazową oka, USG oka, analizę ciśnienia wewnątrzgałkowego a także badanie obrazowe. Dodatkowo zajmuje się usuwaniem ciał obcych z gałki ocznej. Ponadto zazwyczaj w poradni jest sposobność przeprowadzenia małych operacji okulistycznych takich jak pozbycie się gradówki, deformacji powiekowych lub przepłukiwanie kanalików łzowych. Standardowa konsultacja zaczyna się od badania polegającego na analizie kondycji powiek, gałek ocznych i zakresu ruchomości. Następnie lekarz sprawdza ostrość widzenia. Do wizyty w gabinecie okulistycznym nie ma konieczności się wyjątkowo przygotowywać. Powinno się tylko pamiętać, aby przed badaniem nie wykonywać makijażu oczu, ponieważ może to wpłynąć na badanie przedmiotowe. Ponadto przed wkroczeniem do gabinetu konieczne jest wyciągnięcie szkieł kontaktowych, jeśli się je ma.

W gabinecie okulistycznym działającej na zasadach komercyjnych, specjalista ustala rodzaj okularów koniecznych do minimalizowania wad wzroku. U prywatnego okulisty można otrzymać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, a także medykamenty dedykowane do leczenia chorób oczu bądź dolegliwości na tle uczuleniowym jak np. alergiczne zapalenie spojówek. Zapobiegawcze badanie oczu pozwala ograniczyć niebezpieczeństwo powstania poważniejszych dolegliwości i pozwolić na efektywną pomoc.

Prywatna wizyta u okulisty LUXMED we Wrocławiu - często zadawane pytania

Ile płaci się za prywatną wizytę u okulisty w przychodniach Grupy LUX MED we Wrocławiu?

Ceny odpłatnych wizyt zaczynają się od 239 zł.

Ile czeka się we Wrocławiu na prywatną wizytę u okulisty?

Najszybciej można umówić się na prywatną konsultację za 21 dni.

Ilu lekarzy okulistów jest dostępnych w przychodniach LUX MED we Wrocławiu?

We Wrocławiu przyjmuje 2 specjalistów okulistów.

Czy do odbycia odpłatnej wizyty u lekarza okulisty we Wrocławiu potrzebne jest skierowanie?

Nie, komercyjne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Czy okuliści w LUX MED przyjmują również dzieci?

Tak, we Wrocławiu można umówić się do 2 lekarzy dziecięcych.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KatowiceKrakówŁódźRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ we Wrocławiu.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Top 8 pytań do NFZ w 2018 roku

Top 8 pytań do NFZ w 2018 roku
W portalu UrzadZdrowia.pl pada wiele pytań dotyczących polskiej służby zdrowia. Warto wiedzieć na jakich zasadach działa NFZ i do jakich świadczeń mamy prawa. Poniżej osiem najczęściej odwiedzanych pytań w 2018 roku.

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?
Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem, z coraz większym niepokojem obserwuje się kolejne symptomy. Zastanawiając się, co jest nie w porządku, powinno się udać do lekarza pierwszego kontaktu. W zależności od jego diagnozy lub poczynionych obserwacji może skierować pacjenta na badania, zastosować leczenie lub wystawić skierowanie do lekarza specjalisty.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku
Dzięki laserowej korekcji wzroku możliwa jest jego poprawa w takim stopniu, że zbędne jest noszenie okularów czy soczewek kontaktowych. Zabieg ten jest jednak drogi - cena za jedno oko to 1500-3500 zł, w zależności od wybranej metody.