Rehabilitacja neurologiczna w warunkach stacjonarnych

Aby wyszukać ośrodki współpracującą z NFZ, wybierz jedno z województw:
Na dzień 16-04-2024 w Polsce jest 198 placówek udzielających na NFZ świadczenia rehabilitacja neurologiczna w warunkach stacjonarnych. Średni czas oczekiwania to 532 dni. W województwie z najkrótszym czasem oczekiwania średnio czeka się 64 dni, a w rejonie z najdłuższymi kolejkami jest to 1 177 dni.

Rehabilitacja neurologiczna w warunkach stacjonarnych na NFZ - co musisz wiedzieć?

Rehabilitacja neurologiczna w warunkach stacjonarnych udzielana jest pacjentom wszystkich grup wiekowych ze schorzeniami neurologicznymi, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru lekarskiego oraz pielęgniarskiego.

Rehabilitacja neurologiczna ma na celu przywrócenie funkcji, które pacjent utracił na skutek choroby. Działania rehabilitacyjne mają na celu poprawę stanu pacjentów dotkniętych udarem, urazem czaszkowo-mózgowym i innymi schorzeniami neurologicznymi m.in. stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona.

Rehabilitacja neurologiczna prowadzona jest w ramach wyróżnionych grup świadczeń, które dzielą się dodatkowo na kategorię ze względu na stan pacjenta, określają to odpowiednie zapisy rozporządzeń prezesa NFZ). Od zakwalifikowania pacjenta do danej grupy i kategorii, zgodnie z odpowiednimi zapisy rozporządzeń prezesa NFZ, zależy czas rehabilitacji i może wynosić 6, 9, 12 lub 16 tygodni. Lekarz prowadzący rehabilitację, w uzasadnionych przypadkach względami medycznymi, może przedłużyć rehabilitację, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału NFZ.